امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34096
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیروی موقت سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفل) اعلام کرد در پی ربوده شدن دو خلبان ترکیه در بیروت، ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیروی موقت سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفل) اعلام کرد در پی ربوده شدن دو خلبان ترکیه در بیروت، آنکارا درخواست کرده است نظامیان خود را از این نیروی صلحبان خارج کند.

آندره‌آ تننتی سخنگوی یونیفل گفت: ترکیه یونیفل را از تصمیم خود مبنی بر خارج کردن گروه نظامیان این کشور از نیروهای صلحبان بین المللی مستقر در جنوب لبنان آگاه کرده است.

تننتی گفت: کارشناسان مهندسی و ساخت و ساز ترکیه از هفته نخست سپتامبر جنوب لبنان را ترک می کنند اما نظامیانی از ترکیه که در چارچوب نیروی های دریایی یونیفل فعال هستند باقی خواهند ماند.

از سوی دیگر فرمانده یونیفل اعلام کرد به اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در نقض خط تماس مرزی در جنوب لبنان به شدت اعتراض کرده است.

ژنرال پائولو سیرا گفت: یونیفل اقدام ارتش اسرائیل را به نقض خط آبی در مرز لبنان (با سرزمین‌های اشغالی) که چهارشنبه گذشته روی داد به شدت محکوم کرد.

سیرا در بیانیه ای تاکید کرد: نیروهای یونیفل به همکاری با طرف های ذیربط برای ممانعت از تکرار حوادث مشابه ادامه می دهد.

فرمانده یونیفل تصریح کرد: اقدام نظامیان اسرائیلی در نقض خط آبی مرزی بی توجهی به قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد و امری خطرناک محسوب می‌شود.

فرمانده یونیفل همچنین گفت که نظامیان اسرائیلی پیش از انفجار از مرز لبنان و اسرائیل عبور کرده اند.

وی تاکید کرد: یونیفل به همراه ارتش لبنان برای بررسی ماهیت انفجار تحقیق می کند.

میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان نیز دیروز گفت: ارتش لبنان و نیروهای یونیفل باید درباره اقدام نظامیان صهیونیست در نقض خط تماس مرزی و ورود غیر قانونی به منطقه مرزی اللبونه تحقیقات کاملی کنند.

سلیمان افزود: باید پرونده کاملی درباره اقدام جدید رژیم صهیونیستی در نقض حاکمیت لبنان و قطعنامه 1701 تشکیل شود تا دولت لبنان از این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

یک گشتی ارتش اسرائیل چهارشنبه گذشته با نقض خط تماس مرزی در منطقه اللبونه در جنوب لبنان تا عمق 400 متری خاک لبنان وارد شد.

در همین حال ارتش لبنان در بیانیه ای اعلام کرد در حین ورود غیر قانونی نیروهای گشتی ارتش اسرائیل به داخل لبنان یک انفجار صورت گرفت و تعدادی از نظامیان اسرائیلی زخمی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها