امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34099
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، انگلیس و بحرین به زودی قراردادی تسلیحاتی به ارزش تقریبی یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، انگلیس و بحرین به زودی قراردادی تسلیحاتی به ارزش تقریبی یک میلیارد پوند به امضا می‌رسانند. بنا بر این قرارداد، انگلیس 12 فروند جنگنده نوع «تایفون» به بحرین می‌فروشد.

روزنامه «دیلی‌تلگراف» با انتقاد از این تصمیم دولت انگلیس، نوشته است دولت در حالی قصد دارد چنین معامله‌ای انجام دهد که پادشاهی بحرین عملکرد ضعیفی در زمینه رعایت حقوق بشر داشته و در سال 2011 با مجموعه بزرگی از اعتراضات روبرو شده است. دولت بحریم به شدت به سرکوب این تظاهرات‌ها پرداخت، با این حال هنوز هم انگلیس را یکی از نزدیک‌ترین متحدان بین‌المللی خود به شمار می‌آورد.

به نوشته این روزنامه، این قرارداد بخشی از مجموعه اقداماتی است که کشورهای عربی با هدف افزایش روابط با کشورهای اروپایی، انجام داده‌اند.

پیش از این هم رسانه‌های انگلیسی از چنین قراردادهایی انتقاد کرده و آن را حق‌السکوت کشورهای عربی برای نادیده گرفته شدن عملکرد حقوق بشریشان توصیف کرده بودند.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس هم آغاز مذاکرات برای فروش این جنگنده‌ها را تائید کرده، اما اعلام داشته است که این مذاکرات هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارند. با این حال، نخست‌وزیری انگلیس، بحرین را محلی مناسب برای حضور جنگنده‌های خانواده «تایفون» توصیف کرده است.

پیشتر شرکت «بی‌ای‌ای» انگلیس در سال 2007 هم قراردادی به ارزش 4.5 میلیارد پوند برای فروش 72 فروند جنگنده «تایفون»، با عربستان امضا کرده است.

عمان هم به دنبال خرید 12 فروند از این جنگنده‌هاست. «بی‌ای‌ای» امیدوار است بتواند 60 فروند «تایفون» هم به امارات متحده عربی بفروشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها