امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3410
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 265
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، منوچهر متکی بعد از ظهر امروز در جمع قشرهای مختلف مردم بناب گفت: مردم ایران در طول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، منوچهر متکی بعد از ظهر امروز در جمع قشرهای مختلف مردم بناب گفت: مردم ایران در طول سال‌ها با وجود مشکلات اقتصادی و تورم با اطاعت از فرامین امام(ره) و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری در انتخابات و صحنه‌های سیاسی حاضر شده و نقشه‌های دشمنان نظام را نقش برآب کرده‌اند.

وزیر سابق امور خارجه کشورمان با اشاره به دلایل نامگذاری شعار محوری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حماسه سیاسی و اقتصادی اظهار کرد: حماسه سیاسی زمانی مطرح می‌شود که در کارها موانع و توطئه‌هایی مطرح باشد و برای رفع این توطئه‌ها نیاز به حماسه سیاسی است که مقام معظم رهبری با رصد افکار دشمنان امسال را سال حماسه سیاسی نامیدند.

وی افزود: این کار یعنی مردم ایران اسلامی در 24 خرداد امسال آنچنان پرشور و حماسی به میدان بیایند که تمام توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

متکی در ادامه تصریح کرد: دشمنان نظام نیز در تلاش هستند تا انتخابات 24 خرداد ماه به حماسه تبدیل نشود.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزود: حماسه سیاسی یعنی به آخر خط رسیدن آمریکا در سیاست‌های سلطه‌طلبانه خود علیه نظام جمهوری اسلامی.

وی با تبیین علل توجه خاص مقام معظم رهبری به مقوله اقتصاد در سال‌های اخیر گفت: مقام معظم رهبری با نامگذاری چند سال گذشته، نگاه‌ها را معطوف به بحث اقتصادی کرده‌اند.

این فعال سیاسی در ادامه سخنان خود راه فائق آمدن به مشکلات اقتصادی و تورم کشور را حمایت از تولید کشور دانست و افزود: اقتصاد بخش مهمی از زندگانی مردم است و تغییر این شرایط بدون حماسه و برنامه‌ریزی دقیق میسر نیست.

وی با اشاره به گام‌های بزرگ برداشته شده از اول انقلاب تاکنون در کشور در بخش‌های مختلفی مانند: راه‌سازی، سدسازی، تولید انرژی گفت: در دولت‌های نهم و دهم برخی کارهای بزرگی که صورت گرفته در تاریخ انقلاب بی‌سابقه بوده است و قابل مقایسه با هیچ‌یک از دولت‌های قبلی نیز نیست.

وزیر امور خارجه دولت نهم تاکید کرد: جا دارد از دولت‌های قبلی و دولت فعلی به دلیل انجام کارهای بزرگ تقدیر شود.

متکی، با انتقاد از وضعیت نابسامان گرانی، تورم و بیکاری در کشور تصریح کرد: توجه به تولید شاه‌کلید حل مشکل بیکاری و گرانی در جامعه بوده و حل این معضل نیازمند توجه و عزم جدی مسئولان است.

وی گفت: عدم وجود تصمیمات کارشناسی شده اقتصادی، سیستم بیمار بانکی و وجود فساد و رشوه از عوامل مهمی است که باعث شده رهبر معظم انقلاب برای ایجاد حماسه اقتصادی در کشور تأکید کنند.

متکی تصریح کرد: بنده معتقدم دولت یازدهم باید هلهله تولید در کشور راه انداخته و شور حماسی ایجاد کند.

وی در ادامه اظهار کرد: در دست دولت‌ها و حکومت نیست که نتیجه انتخابات را تعیین کنند بلکه این مردم هستند که نتیجه انتخابات را رقم می‌زنند و آنهایی که ادعای برگزاری انتخابات آزاد را دارند، گویا فراموش کرده‌اند که در 34 سال گذشته ملت ایران نقش آفریدند.
انتهای پیام/60001/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار