امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34104
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که دومین جشنواره ملی تسنیم به روزهای برگزاری خود نزدیک می‌شود، رئیس سازمان سینمایی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که دومین جشنواره ملی تسنیم به روزهای برگزاری خود نزدیک می‌شود، رئیس سازمان سینمایی و امورسمعی و بصری طی پیامی به این جشنواره گفت:  قرآن کلام نورانی خدا و دستورالعمل جاودانی سعادت بشر و معدن و منبع رحمت الهی است.بخشی از مسئولیت هدایت مردم برعهده هنرمندان و نویسندگانی است که در موضوعات مختلف قرآنی و دینی به تحقیق می پردازند. پیام‌های الهی را از آیات وحی دریافت و با زبان هنر به مردم منتقل می‌کنند.

در ادامه این پیام آمده است: داستان چه به صورت نظم باشد یا نثر و یا در شکل نمایشنامه و فیلم، اثری در خواننده و بیننده می‌گذارد که استدلالها عقلی هرگز قادر به چنان تأثیری نیست. دلیل این موضوع آن است که اکثریت انسان ها قبل از آنکه عقلی باشند، حسی‌اند و بیش از آنچه به مسایل فکری بیندیشند در مسایل حسی غوطه ورند. از این رو می‌بینیم که همیشه برای جا افتادن استدلال‌ها عقلی از مثال های حسی استفاده می‌شود و گاهی ذکر یک مثال مناسب و بجا تآثیر استدلال را چندین برابر می‌کند. به همین جهت قرآن، تاریخ و داستان را نیز برای تعلیم و تربیت برگزیده است.

در ادامه می‌خوانیم: داستان‌هایی که ریشه در واقعیت و حقایق زندگی بشر دارد و تاریخی که مجاهدت‌های صلحا و انبیاء الهی را روایت می کند که در مسیر جاری کردن دستورات الهی و ابلاغ پیام وحی خداوند از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و رنج های فراوان را به جان خریدند و به توصیف سرنوشت عبرت انگیز اقوام و مردمانی می پردازد که راه شیطانی را بر رستگاری ترجیح دادند و گرفتار عذاب شوم و دردناکی شدند، اینها در کنار روح معنوی و معارف ملکوتی مستتر در سطر سطر قرآن ظرفیت هایی را ایجاد می‌کند که سینما به مدد آن می‌تواند راه تعالی و نورانی خود را بیابد.

شمقدری در پایان نوشته است:محورهای موضوعی مطرح شده در جشنواره قرآنی تسنیم خود نشانی از عمق معارف و حقایق قرآنی است که کمتر به آن توجه شده است.امیدواریم دومین جشنواره ملی تسنیم- آیات قرآنی در جوار بارگاه نورانی ثامن الائمه الامام علی ابن موسیالرضا علیه السلام که خود مصداق قرآن ناطق است فرصتی را مهیا سازد که تقدیرسینمای ایران در فضای نورانی قرآن رقم خورد.

دومین جشنواره ملی تسنیم توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از 22 تا 24 مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها