امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34116
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 77
محدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان روز ...

محدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر انتخاب وزرای صالح توسط مجلس، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بحث صالح بودن را در گذشته و در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نیز مطرح فرمودند و از این بار از نمایندگان خواستند تا به وزرای صالح رای دهند و آنها را انتخاب کنند.

جوکار در تبیین شاخص های صالح بودن، گفت: اگر نگاهی به امتداد خط انقلاب بیندازیم می‌بینیم که این نظام اهداف والایی را برای خود تبیین کرده بنابراین برای رسیدن به این اهداف متعالی، باید کسانی عهده‌دار مسئولیت بشوند که صالح باشند.

وی تقوا، مردمداری، وفاداری به آنچه را که می خواهند به آن عمل کنند، نیت خیر و عمل و رفتار صالح را از جمله ویژگی‌های انسان صالح دانست و افزود: مسئولین نباید از طیفی انتخاب شوند که از درد مردم و نیازهای جامعه خبر نداشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این افراد باید اصول سیاسی نظام را قبول داشته و به آن وفادار باشند، تاکید کرد: افراد ساختارشکن، صالح نیستند و نمی توانند در رسیدن نظام به اهداف عالیه خود پای کار باشند و با صداقت و نیت پاک در میدان عمل به مردم خدمت کنند.

جوکار با اشاره به اهمیت توجه به گذشته افراد اظهار داشت: کارآمدی و تخصص از دیگر ویژگی‌های یک مسئول صالح است که باید این کارآمدی به همراه وفاداری به نظام در گذشته و سوابق کاری آنها روشن و شفاف باشد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی برای رسیدن به اهداف والای خود نیازمند برنامه است، سیاست های بالادستی نظام را مشخص و عالی توصیف کرد و افزود: اجرای مناسب این برنامه برعهده مجریانی است که بتوانند با برنامه جلو بروند و مسیر را طی کنند تا از آن عقب نمانیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وفاداری به نظام  نیاباید تنها در حرف باشد بلکه باید در عمل نیز اثبات شود، تصریح کرد: نمی شود گفت افراد بیایند در آینده خود را ثابت کنند و یا اگر در گذشته عملکرد نامناسبی داشتند، بیایند در آینده و در مسئولیتی که دارند، خود را اصلاح کنند. باید گذشته این افراد که قرار است مسئولیت های مهم را برعهده بگیرند، در وفاداری به نظام، امام(ره) و رهبری شفاف باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها