امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34123
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش فارس به نقل از پایگاه اخبار مصر، قاهره و استان‌های دیگر مصر دیروز جمعه در چارچوب جمعه موسوم به «ملت می‌خواهد کودتا را سرنگون کند» صحنه ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اخبار مصر، قاهره و استان‌های دیگر مصر دیروز جمعه در چارچوب جمعه موسوم به «ملت می‌خواهد کودتا را سرنگون کند» صحنه تظاهرات گسترده مخالفان بود.

تظاهرات کنندگان که به دعوت همپیمانی ملی حمایت از مشروعیت به خیابان‌ها آمده بودند خواستار بازگشت محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر به قدرت شدند.

تظاهرات کنندگان هدف از این راهپیمایی‌های خود را بازگرداندن روند دموکراسی به کشور و درآوردن قدرت از چنگ کودتاچیان خواندند.

زنان و کودکان نیز در راهپیمایی‌های دیروز قاهره و جیزه با حضور گسترده خود و در دست داشتن عکس‌های رئیس جمهور برکنار شده شعار «کودتا سرنگون باد» سر می‌دادند.

همپیمانی ملی حمایت از مشروعیت از مردم قاهره خواسته است در طول روزهای تعطیلی عید فطر از 28 مسجد در قاهره و جیزه به سمت دو محل اصلی تحصن در میدان‌های رابعه العدویه و النهضه راهپیمایی کنند.

بر اساس این گزارش تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه و النهضه بدون توجه به تهدیدهای وزارت کشور مبنی بر توسل به زور برای برچیدن تحصن آنها اعلام می‌کنند که به تحصن خود ادامه خواهند داد و از هیچ تهدید مقامات مصر هراسی ندارند.

تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه نمایشگاهی درباره اسناد و مدارک حوادث و تحولات اخیر در مصر برپا کرده‌اند و در آنجا سلاح‌هایی که علیه تحصن کنندگان آرام به کار گرفته شد و تصاویر و فیلم‌های ویدیویی مربوط به آن حوادث را به نمایش گذاشته‌اند.

این در حالی است که هواپیماها و بالگردهای ارتش مصر مرتبا بر فراز منطقه رابعه العدویه و النهضه در حال گشت زنی هستند و تدابیر شدید امنیتی در خیابان‌های اطراف این دو میدان برقرار است.

مقامات دولت مصر هنوز برای متفرق کردن تحصن کنندگان وارد عمل نشده‌اند اما تحصن کنندگان تهدیدها در خصوص  متفرق کردن تحصن را نادیده می‌گیرند و اعلام می‌کنند که در این مکان باقی خواهند ماند و از هیچ تهدید مقامات مصر هراسی ندارند.

در سکویی در وسط میدان رابعه العدویه نشست‌هایی با حضور برخی نمایندگان سابق پارلمانی و فعالان حقوقی برگزار می‌شود.

چهل روز از اعتراضات مردمی در میدان رابعه العدویه می‌گذرد اما هواداران محمد مرسی همچنان بر بازگشت وی به قدرت تاکید می‌کنند و میانجیگری‌هایی را که برای دست برداشتن از این خواسته صورت می‌گیرد قاطعانه رد می‌کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها