امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34124
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 108
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز هند، بدهی ملی دولت ژاپن که تا کنون بیش از دوبرابر اقتصاد این کشور بود ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز هند، بدهی ملی دولت ژاپن که تا کنون بیش از دوبرابر اقتصاد این کشور بود اکنون رکورد تازه‌ای ثبت کرده و از مرز یک کوادریلیون (۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) گذشت.

کوادریلیون یک عدد غیر عادی است که بعد از تریلیون می‌آید و 15 عدد صفر دارد!

این درحالیست که دولت آمریکا با بیش از 16 تریلیون دلار بیشترین بدهی ملی را دارد. اگر این مقدار را به ین برگردانید حدود 1.5 کوادریلیون خواهد شد اما با توجه به میزان تولید ناخالص داخلی، بدهی دولت ژاپن از آمریکا بیشتر است.

بیشترین بخش بدهی‌های دولت ژاپن به اوراق سهام دولتی کوتاه مدت و میان مدت برمی گردد.

این میزان بدهی که نسبت به سه ماهه قبل بیش از 1.7 درصد افزایش یافته است در شرایطی است که دولت ژاپن قول داده است بودجه این کشور را کاهش دهد و هزینه های بودجه را تحت کنترل در آورد.

با اینکه بحران بدهی ژاپن هیچگاه به شدت بحران در کشورهای منطقه یورو نبوده است ولی صندوق بین المللی پول و برخی نهادهای دیگر درباره افزایش استقراض های دولت ژاپن هشدار داده‌اند.

دولت شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در حال بررسی طرحی برای افزایش احتمالی مالیات بر فروش است که باعث خواهد شد این مالیات تا سال 2015 دو برابر افزایش یابد و به 10 درصد برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها