امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34125
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، تازه‌ترین اطلاعاتی که درباره همکاری آلمان در جاسوسی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، تازه‌ترین اطلاعاتی که درباره همکاری آلمان در جاسوسی‌های آمریکا افشا شده نشان می‌دهد که سرویس امنیتی آلمان (BND) اطلاعات تلفن‌های همراه افراد مظنون به دست‌ داشتن در اقدامات تروریستی را در اختیار سرویس امنیتی آمریکا (NSA) قرار می‌داده است.

رسانه‌ها اعلام کردند که «گرهارد شیندلر» رئیس‌سرویس اطلاعاتی آلمان فرمان امکان دسترسی آمریکایی‌ها به این اطلاعات را داده است.

روزنامه آلمانی «زوددویچه» و نشریه «پانوراما» نوشتند که اطلاعات موبایل‌ها برای استقرار هواپیماهای بدون سرنشین «پهپاد» در افغانستان، پاکستان و یا سومالی برای کشتار هدفمند افراد مورد استفاده قرار گرفته است.

این رویکرد نگرانی‌های سرویس‌های امنیتی خارجی آلمان را به دنبال داشته است.

با این حال یکی از سخنگویان سرویس امنیتی آلمان ضمن دفاع از این اقدام گفت که چنین اقداماتی از سال 2003 و 2004 انجام می‌شده است.

این خبر پس از افشاگری روزنامه انگلیسی گاردین منتشر می‌شود که با انتشار سند جدیدی نوشت که دولت آمریکا بر اساس شکاف‌هایی در مبانی قانونی از اختیاراتی فوق‌العاده برای جاسوسی از ارتباطات شهروندان برخوردار شده است. 

پیش از این سناتور «ران وایدن» به روزنامه انگلیسی گاردین گفته بود که در اختیارهای قانونی داده شده به آژانس امنیت ملی راه فرارهای قانونی‌ وجود دارد که به این سازمان اجازه می‌دهد بدون نیاز به حکم‌های قضایی تماس‌های تلفنی یا ایمیل‌های شهروندان تابع قانون در آمریکا را جستجو کند. 

انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار