امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34128
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، «باراک اوباما» در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید در ارتباط با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، «باراک اوباما» در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید در ارتباط با اعطای پناهندگی یکساله روسیه به «ادوارد اسنودن» اعلام کرد: با توجه به اختلافات اخیر با روسیه در خصوص مسائل سوریه، حقوق بشر و اسنودن، بهتر است که لحظه‌ای درنگ کنیم و ارزیابی مجددی از مسیر روسیه داشته باشیم و روابط را مجدداً تحت قاعده و اصول معینی درآوریم.

اوباما همچنین به موضوع پناهندگی ادوارد اسنودن در روسیه اشاره کرده و طرز تفکر این کشور را برای اعطای پناهندگی به او «عقب مانده» خواند.

«ادوارد اسنودن»، تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، به دلیل افشای اطلاعاتی در مورد برنامه محرمانه تجسس و نظارت الکترونیکی آمریکا از این کشور گریخت و آمریکا به دنبال بازگرداندن و محاکمه اوست اما دولت روسیه به مدت یک سال به وی اجازه پناهندگی داد و این مسئله به ایجاد تنش در روابط روسیه و آمریکا منجر شده است.

اوباما در کنفرانس خبری کاخ سفید ضعیف شدن روابط با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را با لغو کردن گفت‌وگوهای مسکو رد کرد و به نشست نه چندان خوشایند ماه ژوئن با پوتین در ایرلند شمالی اشاره کرد و عکس‌هایی که در آن زمان گرفته شده بود طوری بود که این دو نفر هرکدام ترجیح می‌دادند یک جایی غیر از نشست بودند.

اوباما درباره این مسئله گفت: من مطبوعاتی که خیلی دوست دارند بر حرکات بدن تمرکز کنند را می شناسم و او (پوتین) شبیه به آدم‌های بی عرضه‌ای و همچون شاگردانی که آخر کلاس می‌نشینند افتاده است اما واقعیت این است که وقتی ما با یکدیگر وارد گفت‌وگو می‌شویم، اغلب گفت‌وگوهای سازنده‌ای داریم.

موضوع اسنودن موجب شده است که اوباما دیدار دو جانبه با پوتین در نشست ماه سپتامبر گروه 20 در سنت پطرزبورگ روسیه را لغو کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها