امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34144
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلیسرت برت» معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه، روز جمعه تصمیم اسرائیل را برای ساخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلیسرت برت» معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه، روز جمعه تصمیم اسرائیل را برای ساخت بیش از هزار واحد یهودی‌نشین جدید، محکوم کرد.

مقامات رژیم‌صهیونیستی روز چهارشنبه از تصمیم خود برای ساخت صدها واحد مسکونی جدید در در کرانه باختری و قدس شرقی خبر دادند.

برت در واکنش به این تصمیم صهیونیست‌ها گفت، دولت انگلیس «تصمیم اخیر مقامات اسرائیلی برای پیشبرد طرح ساخت 1096 واحد در کرانه باختری و تصویب ساخت 63 واحد جدید در قدس شرقی را محکوم می‌کند».

وی افزود: شهرک‌های اسرائیلی طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند، اعتماد متقابل را از بین می‌برند و موفقیت راهکار دو دولتی را در معرض خطر قرار می‌دهند. بریتانیا به مقامات اسرائیلی توصیه می‌کند که این تصمیمات را لغو کنند.

این مقام انگلیسی به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها توصیه کرد تا روی راهکار دو دولتی و پیشبرد مذاکرات سازش تمرکز کنند.

اراضی فراتر از مرزهای سال 1967 در عرف بین‌الملل رسما «اراضی اشغالی» نامیده می‌شود و بسیاری از کشورها، حتی کشورهای اروپایی توقف شهرک‌سازی‌ها در این مناطق را خواستار شده‌اند. اتحادیه اروپا اخیرا در بخشنامه‌ای هرگونه ارتباط و همکاری مالی اعضای خود با ساکنان و شرکت‌های اسرائیلی مستقر در شهرک‌های اراضی اشغالی را ممنوع کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار