امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34145
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در پی ناکامی یک مهاجم انتحاری دیگر در حومه اسلام آباد، شیعیان این کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در پی ناکامی یک مهاجم انتحاری دیگر در حومه اسلام آباد، شیعیان این کشور با تجمعی اعتراضی خواهان تلاش دولت این کشور برای تامین امنیت شیعیان پاکستان شدند.

شب گذشته در یکی از مساجد شیعیان واقع  در «باره کهو» در حومه اسلام آباد پایتخت پاکستان با کشته شدن یک مهاجم انتحاری حمله‌ای تروریستی ناکام ماند.

پس از ادای نماز جمعه در مسجد و حسینیه حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام یک مهاجم انتحاری با قصد ورود به این مسجد بر روی محافظین مسجد آتش گشود اما محافظین با هوشیاری جلوی این مهاجم انتحاری را گرفتند و یکی از این محافظین به اسم سید امین حسین که خود نیز شدیداً زخمی شده بود این مهاجم انتحاری را از پای در آورد و سپس خود نیز به شهادت رسید.

در این حمله تروریستی نافرجام دو  نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته جلیقه انفجاری مهاجم انتحاری دارای بیش از پنج کیلو مواد منفجره و بیش از یک کیلو تکه‌های آهنی بودہ و به عقیدہ مسؤلین امنیتی در صورت انفجار تخریب و نابودی گستردہ‌ای در محل رخ می‌داد.

پس از این اقدام، نافرجام  تروریستی مسؤلان گروههای مذهبی و سیاسی و تعداد زیادی از مردم در محل حادثه حاضر شدند و با محکوم کردن این اقدام تروریستی بر تامین امنیت شیعیان پاکستان تاکید کردند.

پس از این حادثه تروریستی تعداد زیادی از شیعیان که پیکر شهید سید امین حسین محافظ مسجد را نیز با خود حمل می‌کردند راهپیمای اعتراض آمیزی را از حسینیه اثناء عشری تا نزدیکی پارلمان و ریاست جمهوری  پاکستان در اسلام آباد برگزار کردند.

مردم شرکت کنندہ در این راهپیمایی با انزجار شدید در مورد اقدامات تروریستی علیه شیعیان خواستار اقدامات قاطع دولت  پاکستان برای سرکوب گروه‌های افراطی و حامیان آنها شدند.

در پایان این راهپیمایی، اعتراض آمیز مردم اقدام به برپای نماز بر پیکر شهید سید امین حسین درنزدیکی محل پارلمان و ریاست جمهوری  پاکستان کردند.

علامه ناصر عباس جعفری، دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان در پایان این راهپیمایی اعتراض آمیز تاکید کرد که شیعیان پاکستان در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان علیه پاکستان و مسلمانان جهان همچنان تلاش‌های خود را ادامه خواهند داد.

مسؤلین شیعه با انتقاد شدید از سهل انگاری مسؤلین دولتی در جلوگیری از اقدامات تروریستی در پاکستان حادثه اسلام آباد را نمونه آن خواندند.

روز گذشته نیز منابع پلیس پاکستان خبر دادند مردان مسلح با حمله به خودروی یک سیاستمدار پاکستانی 9 تن را کشته و 27 نفر را زخمی کردند.

2 روز پیش نیز یک حمله انتحاری در پاکستان منجر به کشته شدن 38 نفر و زخمی شدن بیش از 50 نفر دیگر شد. بیشتر قربانیان، پلیس‌های پاکستانی بودند که در مراسم تشییع جنازه یک پلیس دیگر شرکت کرده بودند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها