امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34146
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از منابع روسی زبان منطقه، «سرگی شایگو» گفته است که ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از منابع روسی زبان منطقه، «سرگی شایگو» گفته است که کشورش به شدت نگران وضعیت جاری و آینده افغانستان است و این موضوع را وزیر دفاع روسیه در جریان سفرش به ایتالیا با وزیر خارجه این کشور مطرح کرد جاییکه در مورد مسایل امنیتی و شرایط حاضر افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در عین حال، سرگی شایگو در پایان نشست 2+2 وزرای امور خارجه و دفاع روسیه و ایتالیا در رم اعلام کرد که مسکو حاضر است در تامین امنیت افغانستان کمک کند.

شایگو گفت: در حال حاضر ما بدون تردید نگران این مسئله هستیم که بعد از سال 2014 افغانستان در چه شرایطی قرار خواهد گرفت.

در جریان یک هفته اخیر این دومین بار است که مقامات نظامی روسیه با مسئولان بلند رتبه کشورهای دیگر مسائل افغانستان را مورد بحث قرار می دهند و نگرانی خود را مستقیما بیان می‌کنند.

پیش از این نیز «ولادیمیر چرکین» فرمانده نیروهای نظامی زمینی روسیه سه شنبه 8 آگوست در سفر خود به پاکستان با مقامات نظامی این کشور درباره افغانستان گفت‌وگو کرد.

فرمانده نیروی زمینی روسیه در ملاقات با سران ارتش پاکستان گفت: پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، روسیه نمی‌تواند نسبت به اوضاع این کشور بی‌تفاوت باشد.

به باور مقامات روسیه خروج این نیروها از افغانستان در سال 2014 باعث ناامنی در این کشور و منطقه می‌شود، چون به باور مسکو، نظامیان افغانستان هنوز خودکفا نشده‌اند و قادر به تامین سرتاسر افغانستان نیستند.

در حال حاضر تامین امنیت بیشتر مناطق افغانستان به عهده نیروهای امنیتی افغان است، و براساس گزارش‌ها بهبودی در تامین امنیت این کشور به وجود نیامده است.

اکنون این نگرانی وجود دارد که با خروج نیروهای نظامی خارجی از افغانستان در سال 2014 ناامنی افزایش یابد و در سطح منطقه نیز تاثیر گذار باشد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها