امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34147
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سراج‌الدین اصل‌اف» نماینده دائمی تاجیکستان در سازمان ملل ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سراج‌الدین اصل‌اف» نماینده دائمی تاجیکستان در سازمان ملل متحد در مصاحبه با رسانه‌ها افزود: در این همایش قرار است بیش از یک هزار نفر از بیش از یکصد کشور جهان شرکت کنند.

وی تصریح کرد: این همایش بر اساس قطع‌نامه مجمع عمومی و تحت سرپرستی نهادهای وابسته به دفتر مرکزی سازمان ملل 20-22 آگوست به منظور بررسی مسائل مربوط به مشکل آب و ارائه طرح‌هایی در جهت حل عاقلانه مشکلات موجود برای دسترسی و استفاده صحیح از منابع آب شیرین برگزار می‌شود.

وی همچنین افزود: سطح مقامات شرکت کننده در این همایش، شامل روسای جمهور، نخست وزیران و وزیران و کارشناسان وزارت خانه‌های نیرو و انرژی خواهد بود.

همایش همکاری برای آب یکی از تدابیر مهم در چارچوب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جهت گرامیداشت از "سال بین‌المللی تعاون آب - 2013" است که با پیشنهاد تاجیکستان در ماه دسامبر سال گذشته به تصویب رسیده بود.

بنا به این گزارش در همایش دوشنبه نه تنها مسائل  مربوط به آب منطقه آسیای مرکزی بلکه وابستگی مشکلات آب با مسائل امنیتی و توسعه، شکوفایی کشورها، همچنین راه‌های تامین آب برای 780 میلیون نفری که در کشورهای مختلف جهان امروز دسترسی به آب پاک را ندارند، بحث خواهد شد.

بنا به گفته سازماندهندگان، در این همایش در مورد مناطق جغرافیایی که در آینده ممکن است به کانون‌های بزرگ نزاع بر سر منابع آب تبدیل شوند، نیز بحث خواهد شد.

سازمان ملل متحده هنوز در سال 2010 میلادی با پیشنهاد تاجیکستان سال 2013 را سال بین‌المللی همکاری برای آب اعلام  کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها