امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34172
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «خبرگزاری فرانسه»، دولت آلمان از صادرات تسلیحات درآمد کلانی کسب می‌کند و در این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «خبرگزاری فرانسه»، دولت آلمان از صادرات تسلیحات درآمد کلانی کسب می‌کند و در این زمینه سهم کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بسیار قابل توجه است. به طوریکه ارزش آن در 6 ماه نخست سال جاری میلادی حدود 817 میلیارد یورو می‌رسد. 

در این گزارش آمده است که در سال گذشته آلمان به کشورهای بحران‌زده از جمله بحرین، قطر، کویت، عمان، عربستان سعودی و امارات متحده عربی 1.4 میلیارد یورو تسلیحات فروخته است.

از آغاز سال میلادی جاری تاکنون بیشترین میزان فروش سلاح به قطر بوده است.

«یان فان آکن» نماینده حزب چپ در این مورد به روزنامه «زوددویچه» گفت: «در صورتی که وضع به همین ترتیب ادامه پیدا کند، در سال 2013 به رکورد تازه‌ای دست خواهیم یافت.»

این اتفاق بعید نیست چرا که ارزش تجارت سلاح با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، از کل سال 2011 بیشتر است.

این در حالی است که بحرین با کمک تسلیحات تولید آلمان طی 2 سال اخیر مخالفان بحرینی را با خشونت تمام سرکوب کرد. فان‌آکن نیز از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان به عنوان بهترین دوست کشورهای مستبد حاشیه خلیج‌فارس یاد کرده است.

این اقدام آلمان انتقادهای فراوانی را در داخل این کشور به دنبال داشته است. با این حال این کشور برای فروش مقادیر بیشتر سلاح به این کشورها اعلام آمادگی کرده است. در سال 2012 سخنگوی دولت آلمان فروش تسلیحات به عربستان سعودی را با نقش ثبات دهنده ریاض در منطقه توجیه کرد.

آلمان پس از آمریکا و روسیه سومین کشور صادرکننده سلاح در جهان است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها