امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34180
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 72
اکبر ترکان مشاور حجت‌الاسلام حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص نظام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

اکبر ترکان مشاور حجت‌الاسلام حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص نظام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب به مجلس گفت: آقای روحانی با مشورت همه کسانی که لازم بوده به این نتیجه رسیده است که این افراد را به مجلس معرفی کند و از همه وزرای خود نیز دفاع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بنده معتقدم مجلس به همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد می‌دهد، گفت: متنها گروهی در درون مجلس هستند که خودشان تشخیص نمی دهند و از بیرون دستور سازمان می‌گیرند. این افراد رای نم‌ دهند ولی بقیه رای خواهند داد.

مشاور روحانی در مورد موضوع میانگین سنی کابینه که از آن به عنوان پیرترین کابینه بعد از انقلاب یادشده نیز تصریح کرد: آقای روحانی 6 وزیر در لیست وزرای پیشنهادی خود دارد که 4 نفر آن در دوره آقای هاشمی وزیر بودند که می‌توان به آقای زنگنه، نعمت‌زاده،‌ آخوندی و نجفی اشاره کرد. آقای حجتی هم در کابینه آقای خاتمی و آقای پورمحمدی نیز از وزرای دولت نهم هستند که بنابراین وزرای پیشنهادی،افرادی باتجربه به شمار می‌آیند.

ترکان با تاکید بر اینکه فرصت آزمون و خطا نداریم، خاطرنشان کرد: وضع کشور به گونه‌ای است که باید به مسائل و مشکلات مردم فوری پرداخته شود تا با کمترین خطا و استفاده از بیشترین تجربیات به نتیجه برسیم. بنابراین رئیس‌جمهور منتخب مسیر آزمون و خطا را انتخاب نکرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که سخنگوی دولت چه زمانی تعیین می‌شود نیز گفت: بعد از اینکه دولت و هیئت وزیران تشکیل می‌شود از بین خود شخصی را به عنوان سخنگو انتخاب می‌کنند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا مشاور رئیس‌جمهور می‌شوید، اظهار داشت: بنده همینک مشاور آقای روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام هستم اما اگر ایشان بپسندند مشاور رئیس‌جمهور می‌شوم چرا که آقای روحانی به راحتی نمی‌پسندند اما برای بنده افتخار است که به ایشان کمک کنم و علاقمند به او هستم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار