امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34184
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 191
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنگ در سوریه باعث آواره شدن بیش از 4 میلیون نفر شده که دستکم 1.5 میلیون نفر از این ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنگ در سوریه باعث آواره شدن بیش از 4 میلیون نفر شده که دستکم 1.5 میلیون نفر از این آوارگان در خارج از سوریه حضور دارند.

اردوگاه الزعتری در اردن یکی از اصلی ترین مراکز تجمع آوارگان سوری است، بنابر گزارش‌ها 60 هزار کودک در این اردوگاه زندگی می‌کنند که از مشکلات متعددی رنج می‌برند.

شبکه روسیا الیوم در گزارشی از زندگی این کودکان تاکید کرد که افسردگی و بیماری های روحی از مشکلاتی است که اخیراً در میان کودکان سوری در اردوگاه الزعتری رواج یافته است.

این شبکه با اشاره به اینکه شرایط بد زندگی یکی از دلایل اصلی ایجاد اختلالات روحی و روانی در میان کودکان سوری است، می‌افزاید: این شرایط باعث شده تا سازمان ملل در آخرین گزارش خود با هشدار درباره این مسئله نسبت به وضعیت بد کودکان سوری ابراز نگرانی کند.

بنابراین گزارش، کودکان سوری در اردوگاه الزعتری اغلب نمی‌توانند به مدرسه بروند و شرایط سختی زندگی را تجربه می کنند و از سوی دیگر بسیاری از آنها والدین و نزدیکان خود را از دست داده‌اند.


مادر یکی از این کودکان با اشاره به امراض ویروسی و میکروبی شایع در میان کودکان در اردوگاه الزعتری تصریح کرد که کودکش دائماً پدر خود را که در جنگ کشته شده است، صدا می کند.

این شبکه در پایان تاکید کرد که با وجود تلاش‌های بین‌المللی از طرف سازمان‌هایی چون یونیسف، هنوز شرایط سختی در اردوگاه الزعتری حکمفرماست و باید توجه بیشتری به وضعیت کودکان شود.

اردوگاه الزعتری محل زندگی 160 هزار آواره سوری است. اردن اعلام کرده میزبان 500 هزار آواره سوری است و کمیسر ارشد آوارگان سازمان ملل معتقد است این تعداد به یک میلیون و 200 هزار تن افزایش خواهد یافت. این تعداد، حدوداً برابر با یک پنجم جمعیت اردن است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها