امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34190
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 220
سعدالدین تان تان وزیر سابق کشور ترکیه و رهبر حزب "یورت" در گفتگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی تحولات اخیر در ترکیه ...

سعدالدین تان تان وزیر سابق کشور ترکیه و رهبر حزب "یورت" در گفتگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی تحولات اخیر در ترکیه اظهار داشت در جامعه این کشور جدایی بین اقشار مختلف حکمفرما شده و تخم کین و نفاق در میان مردم پراکنده شده است. وی خاطرنشان کرد که با پراکنده کردن تخم نفاق در جامعه تلاش می شود تا ماهیت ملت بودن این مردم از میان برداشته شود و جو بی اعتمادی و ناامنی شدیدی در جامعه حاکم شده است.

وی همچنین مدعی شد که ترکیه را مثلث اردوغان، گولن و اوجالان اداره می کنند.

اردوغان ترکیه را به خدمت امپریالیسم درآورد

تان تان درباره عملکرد حزب حاکم عدالت و توسعه و اردوغان تصریح کرد: دولت آنکارا از یک سو با گروه تروریستی پ ک ک وارد معامله شده و از سوی دیگر متهمان پرونده کودتاگران ارگنه کن را تروریست می نامد، این در حالی است که در اصل دولت آنکارا باید محاکمه شود.

وی با تاکید بر سرسپردگی حزب حاکم عدالت و توسعه به آمریکا و بیان این مطلب به صورت آشکار خاطرنشان کرد: دولت اردوغان ترکیه را با کلیه امکانات و توانمندی هایش در خدمت امپریالیسم غرب درآورده و علیرغم اظهار آشکار این مطلب و در حالی که باید برای همین خاطر محاکمه شود، متاسفانه محاکمه نمی شود.

عاملین استفاده از پ ک ک علیه ترکیه پ ک ک را سر میز مذاکره نشاندند

وزیر سابق کشور ترکیه با اشاره به اینکه کشورش روزهای سختی را پشت سر می گذارد اظهار داشت: دورانی مملو از بی عدالتی در جریان است. وی با اشاره به اینکه کسانی که از پ ک ک علیه ترکیه استفاده کردند، امروز این گروه را بر سر میز مذاکره نشانده اند، تاکید کرد: امروز سیاست در ترکیه از مردم جدا شده و به همین دلیل شاهد تحولات روزهای اخیر هستیم. مردم در بلاتکیفی بسر می برند. اذهان مردم با توجه به اینکه واقعیت ها گفته نمی شود، به شدت مغشوش است.

دولت ترکیه به سه قسمت تجزیه شد

رهبر حزب یورت در ادامه با تاکید بر اینکه ترکیه به طرز سیستماتیکی به سوی هرج و مرج سوق داده شده تصریح کرد: سیاست ترکیه روی سه نفر متمرکز شده است: رجب طیب اردوغان، فتح اله گولن (رهبر جماعت نور) و عبداله اوجالان.

باید سوابق هر سه نفر را به دقت مد نظر قرار داد. در این شرایط هرج و مرج هرگونه اتحادی هم محتمل است. سایر سیاستمداران نقش کمکی ایفا می کنند. امروز آینده ترکیه را تصمیمات این سه نفر تعیین می کند. وی افزود: وقتی با اوضاع ترکیه و مصر نگاه می کنیم، متوجه می شویم گروه هایی که به لحاظ سازمانی با یکدیگر متفاوت هستند، تحت شرایط ناشی از برخی وقایع گرد هم می آیند.

ترکیه به سوی یک گودال سوق داده می شود

تان تان در ادامه خاطرنشان کرد: در ترکیه به دلیل نبود زیرساخت های مناسب و آلودگی سیاست، عدالت، دنیای کار و تجارت و بوررکراسی، کشور به سوی گودالی سوق داده می شود که بیرون آمدن از آن بسیار دشوار است.

وی با تاکید بر اینکه در وقایعی که در ترکیه، مصر و خاورمیانه رخ می دهد، نقش سرویس های اطلاعاتی اجنبی آشکار است، تصریح کرد: نقش سرویس اطلاعاتی انگلیس و زیرساخت هایی که ایجاد کرده ادامه دارد. جماعت اخوان المسلمین تحت رهبری حسن البناء توسط سرویس اطلاعاتی انگلیس ایجاد شد. این حرکت در ترکیه هم ادامه دارد. وقتی حسن البناء اخوان المسلمین را تاسیس می کرد، همزمان لژهای ماسونی در خاورمیانه تشکیل شدند. وقتی به اظهارات علمای اسلام در آن دوران نگاه کنیم، می بینیم برخی از آنان ای قبیل سازمان یافتگی را عامل خیر دانسته اند. دولت عثمانی کشوری بود که در جنگ های اطلاعاتی آن دوران بازنده شد. به همین دلیل امروز ترکیه باید زیرساخت اطلاعاتی خود را به سرعت ترمیم کند تا بتواند از خود و مردم و هویتش محافظت نماید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها