امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34200
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 43
حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد ...

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد شاخص‌های وزرای صالح اظهار داشت: معرفت در مدیریت، تدبیر، عمل کرد گذشته، تخصص، تدین، ولایت‌پذیری، مقبولیت مردمی وحاشیه نداشتن باید از شاخص‌های وزرای پیشنهادی باشد.

وی تاکید کرد: وزرای پیشنهادی و اطرافیانشان نباید گرفتار فساد سیاسی و اقتصادی باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: وظیفه مجلس این ضرورت را ایجاب می‌کند که به افراد صالح رای داده شود و فرد صالح نیز کسی است که ایمان عمیقی به مسائل دینی داشته و سوابق روشن در ساختار تفکرات او باشد.

سالک ادامه داد: اگر اندیشه وزرای پیشنهادی، اندیشه‌ای التقاطی و یا مطابق با وضعیت کشورهای غربی باشد، این ساختار فکری قطعا نخواهد توانست در بحران‌ها نقشی هدایت‌گر و مدیریت کننده داشته باشد.

وی به تعریف صحیحی از شاخص های فرد صالح پرداخت و گفت: صالح کسی است که عملکرد مدیریتی او در راستای مجموعه‌های دینی و انقلابی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، عدم حضور، مشارکت و مشاوره در خط قرمزهای نظام به خصوص فتنه سال 88 را ازشاخص‌های صالح یا غیرصالح بودن وزرای پیشنهادی دانست و تصریح کرد: اگر وزرای پیشنهادی به هر نوعی در فتنه سال 88 دخیل بوده باشند مطمئنا صالح محسوب نمی‌شوند، چرا که ساختار فکری وی نیز به همان گونه است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم برخی وزرای پیشنهادی اظهار کنند که با ولایت هستند و از فتنه براعت جویند امادر عمل به شکل دیگر رفتار کنند یعنی عناصری در معاونت‌های خود بگمارند که تفکر فتنه‌گرانه داشته باشند که این خطرناک است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس معتقد است که «انتخاب صالح» و «عمل به وظیفه» مسئولیت مجلسی‌ها را سنگین‌ کرده و آنها را در یک آزمون بسیار دشوار قرار داده است.

سالک در بخش دیگری از این گفتگو به لابی‌های گسترده در صحن بهارستان اشاره کرد و گفت: من در سه دوره مجلس حضور داشتم اما وضعیتی که برای لابی در مجلس نهم در طول هفته‌های گذشته به چشم می‌خورد، بسیار تاسف بار است چرا که عناصر عجیب و غریبی با التماس کردن و به دست گرفتن قرآن در بین نمایندگان حضور می‌یابد که همواره روی آنها علامت سوال بزرگی وجود دارد.

وی تاکید کرد: بی سابقه ترین لابی برای رای اعتماد به وزرا در مجلس نهم به چشم می‌خورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها