امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34247
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 157
عابد فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه ضمن اشاره به مشکلات متعدد بیماران در زمینه تهیه دارو و پیگیری متعادل روند درمان، اظهار داشت: ...

عابد فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه ضمن اشاره به مشکلات متعدد بیماران در زمینه تهیه دارو و پیگیری متعادل روند درمان، اظهار داشت: اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای هدفمندسازی قیمت اروها اقدام مناسبی نیست و دولت باید با تجدید نظر در این زمینه، به دنبال پرداخت سوبسید دارو به بیماران باشد.

وی تصریح کرد: کمبود برخی داروها و یا نایاب شدن داروهای بیماران خاص و افزایش چشمگیر قیمت برخی داروها، از جمله مسائل و مشکلاتی هستند که سبب بروز مشکلات جدی به برخی بیماران و خانواده‌های آنها شده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نوسان ارز دارو را یکی از دلائل مشکلات موجود عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کشور در مرحله گذار از دولت دهم به یازدهم قرار دارد، صحنه رسیدگی به این مسائل اندکی تیره‌تر شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی دارو به علت مشکلات قیمتی که دارند در گمرک مانده اند و دولت توان ترخیص آنها را ندارد.

وی اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای هدفمند کردن قیمت داروها را امری بیهوده دانست و تصریح کرد: عرضه دارو به نرخ معقول بسیار مؤثرتر از اعمال یارانه به آن است و دولت باید مشکلات متعددی را که بیماران در شرایط فعلی با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند را جدی گرفته و به دنبال یافتن راه حل‌های منطقی و موثر در این زمینه باشد.

فتاحی بر لزوم پرداخت سوبسید دارو به بیماران تأکید کرد و ادامه داد: بهترین سوبسید نیز استفاده از ارز 1226 است چرا که بیماران اکنون واقعا به دریافت سوبسید دارو نیاز دارند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری از بهبود شرایط دارو با انتصاب وزیر بهداشت پیشنهادی دولت یازدهم، از حسن هاشمی به عنوان فردی مدیر و لایق در این زمینه یاد کرد و متذکر شد: طی بحث‌هایی که با وی در ارتباط با مشکلات فعلی دارو و بیماران کشور شده، پیشنهادات و برنامه های خوبی ارائه شده تا در صورت انتصاب رسمی وی به مقام وزارت بهداشت کشور، گام‌های مؤثری در ارتباط با تأمین داروهای موردنیاز بیماران و رفع مشکلات موجود در کشور برداشته شود.

فتاحی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در شرایط فعلی در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت تدابیری برای حل این مسائل اتخاذ نشده، اذعان داشت: اخیرا معاونت غذا و دارو برنامه‌هایی در این رابطه ارائه کرده، ولی مجلس برنامه ویژه قابل ارائه‌ای در این زمینه ندارد که امید می‌رود دولت آینده سیاستی را اتخاذ کند تا به مشکلات مردم در زمینه تهیه دارو و پیگیری روند درمان با شتاب بیشتری رسیدگی شود.

انتهای پیام/61006/ن۳۰
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها