امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34257
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 91
حجت‌الاسلام محمدرضا بهاری عضو هیأت علمی گروه اخلاق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت‌الاسلام محمدرضا بهاری عضو هیأت علمی گروه اخلاق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای نگارش «اخلاق سرگرمی‌ها و تفریحات»تلاش کردم تا تفریحات را به صورت صحیح و بر اساس نیاز انسان تعریف کنم.

وی در ادامه تأکید کرد: نیاز انسان به تفریح یکی از مهمترین مسایل مورد توجه و روز جامعه است که باید پاسخ صحیح و جهت‌دار داده شود، یک مسأله نیز نگاه اسلام به مسایلی چون نحوه و نوع تفریحات است که در این اثر بدان توجه شده است.

حجت‌الاسلام بهاری با بیان اینکه بر اساس تأکیدات اسلام تفریح باید در راستای سازندگی انسان باشد، اظهار داشت: بنابراین سرگرمی و تفریح نباید به سمت مسایل لهو و لعب پیش رود کما اینکه مشاهده می‌کنیم بسیاری افراد تفریح را با این قبیل مسایل اشتباه می‌گیرند، در صورتی که نباید اینگونه باشد و در این کتاب به ریشه‌یابی این مسأله پرداختم.

عضو گروه اخلاق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی یادآور شد:‌ مسایل اخلاقی تفریح و سرگرمی در این اثر به تحقیق بررسی شده و اصول و مبانی آن تشریح شده است.

وی با بیان اینکه در تدوین آثارش از روایات و احادیث برای تشریح مسایل اخلاقی استفاده می‌کند، افزود: تحقیقات در تمام زمینه‌ها باید جهت‌دار باشد و در نهایت به اثری مکتوب انجامد. اخلاق در تمامی حوزه‌ها ورود دارد باید براساس تحقیقات صحیح بخش‌های مورد آسیب را شناسایی و براساس آن دست به کارهای عملیاتی زد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها