امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34288
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 186
مجاهدی مدیر دبیرخانه دائمی شعر آیینی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اقدامات برای آغاز به ...

مجاهدی مدیر دبیرخانه دائمی شعر آیینی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اقدامات برای آغاز به کار این دبیرخانه ضمن بیان گلایه‌هایی اظهار داشت: آقای حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم طی حکمی ابلاغ کردند که بنده مدیر دبیرخانه دائمی شعر آیینی هستم، اما متاسفانه ما به دنبال این بودیم تا ایشان وزیر هستند بتوانیم قسمتی از نیازهای این تشکیلات عظیم را برآورده کنند و آغاز به کار آبرومندانه‌ای در دبیرخانه داشته باشیم، اما تا این لحظه توفیقی نداشته‌ایم.

* ارسال نامه به وزیر ارشاد برای دبیرخانه شعر آئینی

وی ضمن اشاره به ارسال نامه‌ای به سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد دولت محمود احمدی‌نژاد عنوان کرد: در راستای آغاز به کار دبیرخانه نامه‌ای به وزیر ارشاد نوشتم، اما تا این لحظه پاسخی دریافت نکرده‌ام، امیدوارم با توجه به اینکه اولین قدم خیر را آقای حسینی برداشت در دولت یازدهم هم اقدامات دیگری با حضور وزیر جدید برداشته شود، باید دید فردی که وزیر می‌شود نگاهش به این تشکیلات چگونه است، اگر توانستیم در این مسیر فعالیت گسترده‌ای داشته باشیم مسلما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

مجاهدی با بیان اینکه همچنان در همان مرحله نخست قرار داریم، ادامه داد: هنوز نتوانسته‌ای کاری را در دبیرخانه آغاز کنیم چراکه محلی را برای استقرار نداریم، بعد هم اگر قرار است مجموعه شعرهای آئینی از این تاریخ به بعد از طریق دبیرخانه دائمی شعر آئینی کشور در سه مرحله بررسی شود نیازمند نیروی فرهیخته کارشناس هستیم زیرا با یکی دو نفر نمی‌توان گام‌هایی را برداشت، البته این پتانسیل را در قم به لحاظ علمی داریم و از جنبه‌های فنی مشکلی نیست، اما به هر حال باید به ما حق داد که سامان دادن این مسایل نیاز به اعتبارات لازم دارد و تا آنها هم نباشد هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.

* نامه به ارشاد بی پاسخ/ فعالیت دبیرخانه شعر آئینی هنوز آغاز نشده است

مدیر دبیرخانه دائمی شعر آیینی با تاکید بیشتر اضافه کرد: تمام برنامه‌ریزی و کارها انجام شده اما منتظریم ببینیم آقای حسینی وزیر ارشاد دولت دهم در آخرین روزهای وزارتش چه خواهد کرد.

مجاهدی در پاسخ به اینکه نامه‌ ارسالی شما در بردارنده بحث مالی و ارائه مکان برای دبیرخانه بوده، گفت: بله، ما درخواست کردیم تا مبلغی کمک شود و ما بتوانیم نیازمندی‌های اولیه این دبیرخانه را تامین کنیم؛ متاسفانه تا به حال پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

این شاعر درباره مبلغ درخواستی از وزیر ارشاد برای آغاز به کار دبیرخانه شعر آئینی کشور ابراز داشت: فعلا 200 میلیون تومان درخواست کرده‌ایم، می‌دانید که برای رهن و اجاره یک ساختمان حداقل باید حدود 100 میلیون پرداخت کرد و در ادامه اجاره و... ، اما ما حتی به صد میلیون هم راضی بودیم، اگر قدم پیش می‌گذاشتند کارها آغاز می‌شد، ما با واحد فرهنگی مسجد جمکران صحبت کرده بودیم، آنها حاضر به همکاری بودند، البته نهادهای دیگری هم اعلام آمادگی کرده‌اند، ولی وقتی متولی اصلی این کار که وزارت ارشاد است و از خود حرکتی نشان نداد موجب شد ما در نخستین گام بمانیم.

محمدعلی مجاهدی پنجم خرداد سال‌جاری با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیر دبیرخانه‌ی دائمی شعر آیینی کشور منصوب شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها