امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34292
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 51
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به لایحه سازمان نظام کارآفرینی اظهار داشت: این لایحه در دولت نهم و دهم ...

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به لایحه سازمان نظام کارآفرینی اظهار داشت: این لایحه در دولت نهم و دهم با حضور و هم اندیشی بخش خصوصی و کارآفرینان تهیه و تدوین شد و از نظرات آنها استفاده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آخرین ویرایش‌ها با حضور مسئولان کانون‌های استانی کارآفرینی انجام شد تا قانون اجرایی برای مباحث کارآفرینی مصوب شود، گفت: این لایحه در هفته‌های پایانی عمر دولت دهم برای تصویب به دولت رفت اما به هر حال فرصت نشد تا این لایحه در دولت دهم به مجلس ارائه شود و امیدواریم در دولت جدید پیگیری‌ها صورت گیرد تا اهداف ترسیم شده برای این بخش محقق شود.

به گزارش فارس بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت تعاون مکلف شده تا سازمانی را مانند سازمان نظام مهندسی با عنوان سازمان نظام کارآفرینی تاسیس کند، همچنین بر اساس سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، واگذاری‌های کلیه تصدی‌گری ‌ای حوزه سرمایه گذاری و کارآفرینی به بخش غیر دولتی واگذار می‌شود و در حال حاضر ایجاد این سازمان کمک به تحقق و توسعه اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری دانش فنی و کاربردی به شمار می‌رود.

همچنین ایجاد نظام مدیریت یکپارچه راهبری در حوزه توسعه کارآفرینی و رشد اشتغال پایدار چهار هدف عمده و ماموریت این نهاد است زیرا بیش از 50 درصد تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1404 باید از محل فعالیت‌های کارآفرینانه با رویکردهای نوآورانه و فعالیت‌های دانش بنیان باشد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار