امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34296
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 109
غلامعلی نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

غلامعلی نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای صدور موافقت قطعی با دانشگاه احمدی‌نژاد باید تعداد اعضای هیئت مؤسس به حد‌نصاب برسد و محل احداث دانشگاه نیز مورد موافقت وزارت علوم قرار بگیرد.

وی افزود: حد‌نصاب اعضای هیئت مؤسس حداقل 7 نفر و حداکثر 9 نفر است که از این تعداد باید حداقل سه نفر عضو هیئت علمی و بقیه حداقل در رتبه استادیاری باشند.

نادری در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دیگری که در مورد اعضای هیئت مؤسس وجود دارد این است که در صورت روحانی بودن اعضا درجه روحانیت آنها باید در سطح 3 و بالاتر باشد.

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم با اشاره به وضعیت محل احداث دانشگاه جامع بین‌المللی، تصریح کرد: در مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی قید شده که مصوبه باید به امضای دو وزیر علوم و بهداشت برسد. در همین راستا موافقت اصولی به امضای وزیر علوم رسیده ولی هنوز نامه‌ای مبنی بر دستور بازدید به دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم نرسیده است.

وی افزود: درخواست بازدید باید از طرف رئیس هیئت مؤسس که احمدی‌نژاد است به ما برسد و پس از آن ما برای بازدید محل اعزام شویم.

نادری همچنین خاطرنشان کرد: از آنجایی که هنوز درخواست بازدید به دست ما نرسیده از محل و شرایط دانشگاه جامع بین‌المللی منتسب به محمود احمدی‌نژاد بی‌اطلاع هستیم اما طبق قانون زمین دانشگاه در تهران باید 2 هزار و 500 و در شهرستان‌ها باید یک هزار و 500 متر باشد.

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم در پایان تاکید کرد: با همه این‌ها تا زمانی که بازدید از محل دانشگاه جامع بین‌المللی صورت نگیرد، موافقت قطعی برای صدور مجوز انجام نخواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها