امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34331
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 88
مولف کتاب اسوه اخلاق امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: بنده معتقدم برای ترویج فرهنگ و تمدن اسلامی لازم است گوشه‌ای از زندگی ...

مولف کتاب اسوه اخلاق امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: بنده معتقدم برای ترویج فرهنگ و تمدن اسلامی لازم است گوشه‌ای از زندگی بزرگان را به رشته تحریر درآورد و ایدئولوژی آنان را از حیث زندگی الهی به همگان و مخصوصاً جوانان معرفی کرد.

مرتضی کرامتی خاطرنشان کرد: در این راستا برای تبیین شخصیت علمی و عرفانی فقیه وارسته آیت‌الله مشکینی کتابی با عنوان «اسوه اخلاق» برای همگان و بالاخص جوانان به رشته تحریر درآمد تا دلدادگان و عاشقان سیر الی‌الله با بهره‌مندی از مطالب اخلاقی کتاب و سیره زندگی آن فقیه وارسته انگیزه الهی به دست آوردند.

وی یادآور شد: در این کتاب علاوه بر زندگینامه آن عارف فرزانه مطالبی همچون دروس اخلاق، خاطرات، تاریخچه اجمالی مشگین‌شهر و معرفی چند تن از علمای تراز اول منطقه، اسناد و تصاویر، گفت‌و گو با بزرگان درباره معظم له، ناگفته‌هایی از زندگی آن فقید وارسته در منطقه، بررسی سیر و سلوک عرفانی آن مرحوم و دستورالعمل‌های لازم اخلاقی برای دلدادگان و ره‌جویان حقیقت در 344 صفحه آورده شده است.

این مولف گفت: آیت‌الله مشکینی از متفکران بزرگ معاصر تلقی می‌شد و در علومی همچون فقه، اصول تفسیر کلام، حقوق، اخلاق روانشناسی، عرفان نظری و ادعیه تبحر داشت و کتاب‌هایی نیز در این زمینه‌ها ازخود به یادگار گذاشته است.

کرامتی با اشاره به اینکه بزرگان، علما وفضلای حوزه علمیه مفتخر به آن هستند که از شاگردان مرحوم آیت‌الله مشکینی تلقی می‌شوند، ادامه داد: به همین دلیل لقب مقدس ثانی و ابوذر زمان را در شأن استاد مشکینی شایسته دانسته‌اند.

وی افزود: تالیف این کتاب دو سال  به طول انجامید تا در قالب  کتابی جامع از زندگینامه این فقید وارسته برای عموم منتشر شود.

مولف کتاب اسوه اخلاق تصریح کرد: هدف از نوشتن  کتاب اسوه اخلاق تبیین شخصیت عرفانی و علمی مفسر کبیر و فقیه وارسته آیت‌الله مشینی بود و عنوانی بهتر از اسوه اخلاق نیز برای شخصیتی همچون آیت‌الله مشکینی که لقب وی نیز مقدس ثانی است، نتوانستم پیدا کنیم.

کرامتی در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل بیان داشت: حقیقتاً آیت‌الله مشکینی در اخلاق و عرفان نظری وعملی شخصیتی کم نظیر و یا شاید بی‌نظیر بود که رهبر فرزانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از پیام تسلیت‌شان به این امر مهم اشاره کرده و شخصیت واقعی معظم له را تبیین کردند.
انتهای پیام/62005/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار