امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34338
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی «تسنیم» از مجموعه جشنواره‌های «آیات» از 22 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی «تسنیم» از مجموعه جشنواره‌های «آیات» از 22 مرداد‌ماه 1392 به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
جشنواره آیات جشنواره قرآنی-هنری است که تاکنون دو دوره از آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، این جشنواره در این دو دوره به طور متوسط در 22 رشته هنری برگزار شد و با تمام فرازو نشیب‌هایی که در تغییر رشته‌ها و اجرا به خود دید توانست تا شروعی رسمی بر ورود هنرمندان به عرصه خلق آثاری با مضامین قرآنی باشد. 

بنا بر این گزارش در این جشنواره که طی سه روز در سینما «هویزه» مشهد برگزار خواهد شد، در دو روز نخست فیلم‌ها نمایش داده می‌شود و در روز آخر آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزار خواهد شد.
این جشنواره، آخرین جشنواره از مجموعه جشنواره‌های 22 گانه «آیات» در سال 1391 است که با برگزاری آن پرونده دور دوم جشنواره آیات بسته می‌شود.
پیش از این اختتامیه مجموعه جشنواره‌های آیات 19 بهمن‌ماه 1391 در تالار وحدت تهران برگزار شد اما برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تاکنون به طول انجامید.

«سیدسعید سرابی» مدیر کل ارشاد خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارائه یک هزار و 66 اثر به دبیر‌خانه جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد 570 اثر فیلم کوتاه و باقی آثار در بخش فیلم‌نامه و عکس ارائه شده است.
پیش از این نیز وی از درخواست فیلم‌سازان برای تمدید مهلت ارسال اثر به این جشنواره خبر داده بود.

سرابی از نمایش 100 فیلم در این جشنواره خبر داد و گفت: از بین 570 فیلم‌ کوتاه ارسالی به جشنواره 100 اثر به مرحله نهایی راه‌یافته و در دو روز به نمایش درمی‌آید و 16 فیلم کوتاه در روز پایانی به عنوان آثار برتر تجلیل می‌شود.

به گزارش فارس جشنواره فیلم کوتاه قرآنی طی سه روز در سینما «هویزه» مشهد به نشانی خیابان دانشگاه، چهارراه گلستان  و اختتامیه این جشنواره نیز در سالن شهید «اصغر‌زاده» واقع در پارک ملت مشهد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها