امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34340
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 104
وحید تاج، خواننده  و استاد آواز ایرانی در گفتگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم شهریورماه به همراه گروه آوازی تهران ...

وحید تاج، خواننده  و استاد آواز ایرانی در گفتگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم شهریورماه به همراه گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمران‌لو در تالار وحدت به روی صحنه خواهم رفت.

وی درباره جزئیات این اجرا گفت: در این اجرا سه قطعه آوازی را اجرا خواهم کرد. نخستین قطعه «خاک مهر آئین» بر اساس سروده‌ای از  «اسماعیل فرزانه » و ﺁﻫﻨﮕﺴــﺎﺯی «ﻋﻠی ﺍکبرﻗﺮﺑﺎﻧی» است. دومین قطعه با نام «خوشه‌چین»  که آهنگسازی آن اثر استاد روح الله خالقی و شعری از اکبر محسنی است، نیز در این اجرا خوانده خواهد شد،همچنین سومین قطعه‌ای که در این شب اجرا خواهم کرد؛ قطعه دختر کولی است.

این استاد آواز ایرانی درباره دستگاه موسیقایی این سه قطعه گفت: هر سه این قطعات در مایه آوازی بیات اصفهان خوانده خواهند شد.

گروه آوازی تهران به سبک اَکاپلا (A cappella) آثار ذکر شده را اجرا خواهند کرد. اَکاپلا  نوعی موسیقی آوازی بدون همراهی ساز است که نواها در آن تنها با صدای خروجی از حنجره انسان و دهان اجرا می‌شود. «گروه آوازی تهران» نخستین گروه در ایران است که به سبک آکاپلا به اجرای قطعات موسیقایی پرداخته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها