امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34354
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 65
جواد سعدون‌زاده نماینده آبادان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه برنامه‌های وزیر پیشنهادی ...

جواد سعدون‌زاده نماینده آبادان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو خوب بوده است، افزود:چیت چیان با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ داد و بنده به همراه سایر نمایندگان مجلس از وی سؤالاتی پرسیدم.

وی ادامه داد: برنامه‌های او خوب بود به طوری که وی برنامه‌های مشخصی در زمینه آب، احیای تالاب‌ها، سیاست‌های انتقال آب از حوزه‌های آبریز کشور، نیروگاه‌ها و شبکه‌های توزیع و فوق توزیع، سیاست‌های قابل قبولی ارائه کرد.

وی ادامه داد: البته دغدغه‌هایی نیز از سوی بنده راجع به استان خوزستان و حوزه انتخابی ارائه شد که وی قول دادند بعد از رأی اعتماد از مجلس این برنامه‌ها را پیاده کنند.

سعدون‌زاده خاطر نشان کرد: یکی از بزرگترین دغدغه‌های خوزستان بحث فرسودگی شبکه برق در استان است چرا که شدت انرژی و پرت انرژی در شبکه شاید بیش از 32 درصد باشد و این در اقتصاد انرژی شاخص قابل توجه و منفی به شمار می‌آید بنابراین باید برای آن فکری شود تا هزینه‌های تولید و انتقال برق بالا نرود.

نماینده مردم آبادان تصریح کرد:ما می‌توانیم با اصلاح و بهبود شبکه برق یک صرفه‌جویی گسترده‌ای در انرژی داشته باشیم تا امکان توسعه انرژی برق را بیشتر از گذشته صورت دهیم.

*سیاست غلط انتقال آب از سرشاخه های کارون

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در خصوص انتقال آب نیز باید اذعان شود که از چیت چیان در خصوص انتقال آب از سرشاخه‌های کارون نیز سؤالاتی شد چرا که معتقدیم انتقال آب از سرشاخه‌های کارون سیاست‌ غلطی بود که در دولت‌های قبلی به خصوص از دولت دوم اصلاحات پیاده شد و آب را از سرشاخه‌های کارون به دشت‌های رفسنجان و زاینده‌رود انتقال داد.

سعدون زاده ادامه داد:این موضوع مبنای کارشناسی نداشت چرا که بزرگترین رودخانه زنده کشور را که از زاگرس سرچشمه می‌گرفت با خطر مواجه کرده است، بنابراین می‌توان گفت کارون بزرگ در معرض خطر است و آلودگی‌های فراوان زیست‌محیطی در این منطقه پیدا شده است.

*فاز دوم بزرگترین طرح آبرسانی با کندی انجام می شود

وی به طرح الغدیر اشاره کرد و گفت: فاز اول این طرح اجرا شد اما فاز دوم با کندی در حال انجام است و می‌توان گفت تأخیر در اجرای این پروژه بار سنگین مالی را به کشور تحمیل می‌کند.

به گفته وی،این طرح، بزرگترین طرح آبرسانی در طول تاریخ کشور است که آبرسانی به 25 شهر و 1608روستا در استان خوزستان را بر عهده دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که برنامه‌های پیشنهادی وزیر نیرو را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: باید اعتراف کرد دولت نهم و دهم در صنعت برق اقدامات شایسته و خوبی را انجام داد و در زمینه ساخت نیروگاه‌ها ، خطوط انتقال برق و کم کردن خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده برنامه‌های مشخص و مدونی را به اجرا گذاشت.

وی ادامه داد: چیت‌چیان برنامه خوبی در زمینه برق و مدیریت آب ارائه کرده است که می‌تواند در راستای چشم‌انداز 20 ساله کشور به خوبی پیش ببرد.

وی تأکید کرد: چیت‌چیان به دلیل سابقه مدیریتی بالا در وزارت نیرو و دانش سیاسی و فنی مطمئنا از وزیر گذشته موفق‌تر عمل خواهد کرد، بنابراین به نظر بنده نظر کمیسیون انرژی نسبت به وی برای اخذ رأی اعتماد از مجلس مثبت است.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها