امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34355
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور در گزارشی تحت عنوان «روابط ایران و حزب‌الله تغییری نمی‌کند»، به نقل از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور در گزارشی تحت عنوان «روابط ایران و حزب‌الله تغییری نمی‌کند»، به نقل از یک مقام ایرانی که نامی از وی برده نشده است، نوشت: «هرکس رئیس‌جمهور ایران باشد و وزرا هرکه باشند، حزب‌الله برای ایران همان حزب‌الله است.»

این مقام ایرانی که به‌نوشته المانیتور بارها به ایران سفر کرده است، ابراز داشته که کسانی که تصور می‌کنند موضع ایران در خصوص حزب‌الله با تغییر رئیس‌جمهور عوض می‌شود، در رویا به‌سر می‌برند. حزب‌الله کارتی نیست که ایران بخواهد با آن بازی کند.

وی از حزب‌الله به‌عنوان تاج زرین محور مقاومت یاد کرده است که نه‌تنها در برابر اسرائیل، بلکه در برابر تکفیری‌ها نیز از این محور دفاع می‌کند. مهم‌ترین دشمن ایران در منطقه اسرائیل است و حزب‌الله در سال 2006 اسرائیل را شکست داد و در صورت وقوع جنگی دیگر، باز هم قادر است این کار را تکرار کند.

المانیتور تصریح کرده است که به‌نظر نمی‌رسد هیچ‌یک از اعضای دولت جدید ایران مخالفتی با حمایت این کشور از حزب‌الله داشته باشند. وقتی پای اسرائیل و گروه‌های مقاومت وسط باشد، روحانی خود یک تندرو است.

این گزارش از «حسین دهقان»، وزیر دفاع مدنظر آقای روحانی به‌عنوان کسی یاد کرده است که در سن 25 سالگی در تاسیس حزب‌الله لبنان نقش داشت و با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز رابطه خوبی دارد.

المانیتور همچنین با تاکید بر نقش خاص رهبر عالی ایران در ارتباط با حزب‌الله، تاکید کرده است که حزب‌الله لبنان به ولایت فقیه باور دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها