امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34374
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 51
وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در حال حاضر حدود 6 هزار ...

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در حال حاضر حدود 6 هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی شهر تهران تحصیل می‌کنند؛ البته حدود 1500 دانش‌آموز نیز دارای معلولیت‌های خفیف هستند که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

وی به اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح سنجش، شاهد شناسایی به موقع دانش‌آموزان استثنایی هستیم. 

پرویزی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 300 دانش‌آموز وارد مدارس استثنایی شهر تهران شدند، اضافه کرد:  اکثر دانش‌آموزان به مدارس عادی می‌روند و برخی دانش‌آموزان دارای معلولیت کم، تحت آموزش تلفیقی در مدارس عادی قرار می‌گیرند. 

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های تحولی در مدارس استثنایی همگام با مدارس عادی اجرا می‌شود، افزود: به عنوان مثال پایه ششم ابتدایی در مدارس استثنایی نیز ایجاد شده است.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از آمادگی مدارس استثنایی برای مهر 92 خبر داد و گفت: بیش از 95 درصد کارها انجام شده است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار