امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34375
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 55
پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ضمانت اجرایی شدن منع قانون کار شبانه و منع انجام کار سخت برای زنان باید توسط وزارت کار و امور ...

پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ضمانت اجرایی شدن منع قانون کار شبانه و منع انجام کار سخت برای زنان باید توسط وزارت کار و امور اجتماعی تدوین شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد بازنگری در قانون کار زنان کارگر در سال 86 و 87 به هیئت دولت داده شد و هیئت دولت موضوع را به هیئتی در وزارت کار ارجاع داد اما متأسفانه نگاهی که ما به عنوان نهاد حامی زنان به موضوعت زنان داریم ممکن است بقیه دستگاه‌ها این نگاه را نداشته باشند و همین امر باعث شود که اصلاحات به خوبی انجام نشود.

هدایتی تصریح کرد: به عنوان مثال ممکن است این موضوع از سوی وزارت کار مطرح شود که تقلیل ساعت کار زنان و یا بازنشستگی پیش از موعد زنان در بخش کارگری به ضرر خانم‌ها است و ممکن است این موضوع باعث کاهش اشتغال بانوان شود.

معاون سرمایه‌های اجتماعی معاونت زنان افزود: بنابراین مقوله اشتغال زنان موضوعی پیچیده است و باید در این مسیر با احتیاط زیادی گام برداشت تا به اشتغال زنان آسیبی وارد نشود چراکه در نظر گرفتن مزایا برای خانم‌های کارگر باعث می‌‌شود تا کارفرمایان از استخدام خانم‌ها ممانعت کنند و ترجیح ‌دهند افرادی را استخدام کنند که برای آنها کار سخت انجام دهد بنابراین مقوله اشتغال زنان موضوع پیچیده‌ای است که انجام اصلاحات در آن نیازمند تعامل و همکاری تمام دستگاه‌ها است.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها