امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34383
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، برآوردها از میزان هزینه‌های آلمان در افغانستان نشان می‌دهد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، برآوردها از میزان هزینه‌های آلمان در افغانستان نشان می‌دهد که حضور نظامی آلمانی‌ها در این کشور گران‌تر از حدی است که پیش‌بینی شده بود.

بر اساس گزارشی که روزنامه «هندلزبلات» منتشر کرده است، حضور نیروهای کمکی و همکاری ایساف (ISAF) آلمانی در افغانستان 900 میلیون یورو بیشتر از رقمی است که پیش‌بینی شده بود.

فقط در 2 سال نخست حضور نظامی آلمان یعنی 2002 و 2003 احتمالا بودجه‌ها تکافوی هزینه جنگ را کرده است و در سال‌های بعد همواره هزینه‌ها بیشتر شده‌اند. 

این گزارش در پاسخ فراکسیون چپ منتشر شد که خواستار انتشار هزینه‌های آلمان در جنگ افغانستان شده بودند.

«توماس دیمیتزیره» وزیر دفاع آلمان نیز درخواست برای حضور طولانی مدت نظامی در افغانستان را پس گرفته است و قرار است پس از سال 2014 مسئولیت مشاوره و تامین امنیت ارتش افغانستان را بر عهده بگیرد.

البته سربازان باقی‌مانده نیز بدون حمایت در افغانستان رها نخواهند شد. از این رو نظامیانی در افغانستان باقی خواهند ماند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قصد دارد در 31 دسامبر 2014 نیروهای خود را از افغانستان خارج کند و تنها  شماری را برای آموزش و مشورت نظامیان افغان در این کشور نگه خواهد داشت.بنابر برنامه‌ای که تاکنون اعلام شده آلمان 600 تا 800 نظامی را در افغانستان مستقر خواهد کرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها