امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34391
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 148
محمدعلی گودینی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مجموعه داستان خود اظهار داشت: ...

محمدعلی گودینی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مجموعه داستان خود اظهار داشت: «عقرب‌ها» 12 مجموعه داستان کوتاه را در بر می‌گیرد که درباره دفاع مقدس و ارتش جمهوری اسلامی ایران است، این اثر آماده شده و بزودی منتشر خواهد شد.

این نویسنده از تحویل این اثر به ناشر تا چند روز آینده خبر داد و افزود: «عقرب‌ها» اثری سفارشی نیست، پیش از این با نشر آجا (ارتش) برای انتشار صحبت کرده بودم اما ناشر دیگری هم پیشنهاد برای انتشار ارائه کرده است، اما طی چند روز آینده ناشر مشخص خواهد شد.

به گفته این مولف، عقرب‌ها حدودا 100 صفحه خواهد بود، قهرمان این اثر یکی از فرمانده‌هان ارتش به نام سرهنگ رضا صبوری‌زاده است.

گودینی با تاکید بر اینکه قرار است پیش از انتشار تالیفات به فرمانده مذکور ارائه شود تا تمام موارد بدون کم و کاست روانه بازار شود، ادامه داد: «عقرب‌ها» شامل 12 داستان، برجسته‌ از دوران دفاع مقدس و مقابله با دشمن است.

محمدعلی گودینی در سال 1335 در شهر کنگاور متولد شده و در سیزده‌ سالگی به شهر تهران آمده و اکنون نیز در این شهر زندگی می‌کند. او دارای دیپلم تجربی بوده و در یک کارخانه کار می‌کند و در آنجا عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی و نیز هیئت منصفه کارخانه است و در دو نشریه نیز مسئول صفحه ادبی بوده است.

از آثار او، داستان صعود، در دومین دوره مسابقات بنیاد جانبازان رتبه دوم و داستان آجر بهمنی در سومین دوره همین مسابقات رتبه سوم را به‌دست آورده است.

لبخند تلخ در مسابقات قلم زرین جزو پنج اثر اول انتخاب شده و داستان شیرین در دوره دوم جایزه عذرا رتبه دوم و نورد یکی است در اولین دوره مسابقات ادبی کارفرمایان و کارگران رتبه سوم را به‌دست آورده است.

آخرین اثر او رمان «تالار پذیرایی پایتخت» است که در جشنواره داستان انقلاب مورد تقدیر قرار گرفت . این کتاب برگزیده جایزه کتاب فصل و در سومین دوره جایزه جلال هم تقدیر شد. از او در آینده نزدیک کتاب «زنی با کفش‌های مردانه» که به نوعی ادامه «تالار پذیرایی پایتخت» است منتشر می‌شود.

از آثار این نویسنده می‌توان به یک مشت خاک (داستان نوجوانان)، گوی نان (داستان نوجوانان، زیر چاپ)، لبخند تلخ، دستی در آسمان، راز عمارت متروک (رمان)، زنی با کفشهای مردانه (آماده چاپ)، نورد یکی است (مجموعه داستان)، سیلاب (مجموعه داستان) ، تالار پذیرایی پایتخت (رمان) اشاره کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها