امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34395
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس،‌ موزه هنرهای دینی امام علی (ع) یکم شهریورماه سال جاری پذیرای نمایشگاهی از پوسترهای موسیقی موزه‌ گرافیک ایران ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس،‌ موزه هنرهای دینی امام علی (ع) یکم شهریورماه سال جاری پذیرای نمایشگاهی از پوسترهای موسیقی موزه‌ گرافیک ایران خواهد بود که قرار است از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران برپا شود.

مازیار تهرانی دبیر این نمایشگاه درگفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: در این نمایشگاه گزیده‌ای از پوسترهای موسیقی سه دهه 40،‌ 50 و 60 شامل حدود 70 اثر از طراحان گرافیک مختلف به نمایش درخواهد آمد.

او همچنین درباره طراحان گرافیک فعال در حوزه طراحی پوستر موسیقی در این سه دهه گفت: عمده این آثار مربوط به صادق بریرانی، بهزاد حاتم و قباد شیوا می‌شود که آثارشان را بر اساس تاریخ طراحی آن روی دیوارهای موزه امام علی(ع) به نمایش خواهیم گذاشت.

مازیار تهرانی همچنین درباره رشد و تحول پوسترهای موسیقی در این سه دهه و دهه‌های بعد از انقلاب اسلامی گفت: در این سه دهه و به خصوص دهه 50 پوسترهای موسیقی تنوع زیادی داشته‌اند و در طول دهه‌های بعد به دلایل مختلف این بخش از طراحی پوستر دچار رکود و افت می‌شود اما در طول سال‌های اخیر باز اوضاع بهتری را شاهد هستیم.

او تأکید کرد: به عنوان یک مخاطب معتقدم که در دهه 50 پوسترهای موفق‌تری داشته‌ایم.

تهرانی افزود: برخی‌ها معتقدند که سینمای ایران در دهه 50 به اوج ابتذال خود رسید، اما در همین دهه در بخش طراحی پوسترهای موسیقی شاهد رشد کمی و کیفی این آثار بودیم بنابراین به نظر من مجموعه یک عوامل است که باعث می‌شود یک جریان هنری در یک حوزه درست شکل بگیرد یا نگیرد.

او در خاتمه گفت: اگر چه در حوزه طراحی پوستر تئاتر در طول سال‌های بعد از انقلاب، به لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد آثار در این حوزه بوده‌ایم اما در حوزه سینما این اوضاع اسفناک‌ بود و در حوزه طراحی پوستر موسیقی اسفناک‌تر.

نمایشگاه پوسترهای موسیقی سه دهه ۴۰ تا ۶۰ ایران یکم شهریورماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) گشایش خواهد یافت.
انتهای پیام/ 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها