امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34397
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 83
سیدهاشم حسینی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تالیفات خود که برخی از آنها بیش از دو ...

سیدهاشم حسینی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تالیفات خود که برخی از آنها بیش از دو سال است در انتظار چاپ هستند، اظهار داشت: «دختر کوهستان» عنوان رمانی تاریخی است که ماجرای جدایی قفقاز و داغستان از ایران و مشکلاتی که بر مسلمانان توسط تزارها و ارتش سرخ وارد می‌شود را روایت می‌کند.

وی ضمن بیان اینکه «دختر کوهستان» بیش از دو سالی می‌شود در انتظار چاپ است، ابراز داشت: این رمان بر خلاف عنوانش درباره مسائلی است که بعد از جدایی قفقاز از ایران در این منطقه اتفاق افتاده و تاکنون کمتر بدان اشاره شده است. خصوصا ظلم‌هایی که بر مسلمانان از سوی ارتش تزاری و ارتش سرخ به مسلمانان وارد شده که سعی کردم این حوادث و اتفاقات را در قالب رمان به نگارش درآورم.

وی با اشاره به اینکه «گربه پایتخت» و «دختر کوهستان» از سوی سوره مهر و «نامه سفید» از سوی سروش منتشر خواهد شد، عنوان کرد: رمان «بود و نابود» عنوان اثری است که در جشنواره داستان انقلاب برگزیده و از سوی سوره مهر منتشر خواهد شد، ماجرای این داستان به زندگی خانواده یکی از نیرو‌های ساواک اشاره دارد که در آستانه پیروزی انقلاب دچار مشکلات بسیاری می‌شوند.

وی ابراز داشت: حوادث داستان ریشه در واقعیت دارند. طرح داستان پیشنهاد همسرم بود و روند داستان با توجه به موضوع به خوبی پیش رفت و برای این جشنواره آماده شد. عنوان کتاب نیز از جنبه کلی به بودن رژیم پهلوی و نابودی آن اشاره دارد.

این نویسنده تاخیر در انتشار کتاب‌ها را مشکلات نشر و کاغذ مطرح و گفت: عدم انتشار کتاب و یا تاخیر در روند نشر انگیزه را از نویسنده می‌گیرد، چرا که پیش از این سالی یک کتاب می‌نوشتم اما این روند تاثیرگذار بوده است و من در انتظار انتشار آثارم هستم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها