امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34401
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 95
«سعید ابوطالب» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در اولین قسمت این مستند درباره شکل‌گیری جنگ و شروع آن صحبت می‌کنیم و در قسمت‌های بعدی ...

«سعید ابوطالب» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در اولین قسمت این مستند درباره شکل‌گیری جنگ و شروع آن صحبت می‌کنیم و در قسمت‌های بعدی به موافقان و مخالفان و حوادث سیاسی بعد از جنگ اشاره می‌کنیم. بررسی  ساختار سیاسی حزب ا...، ساختار سیاسی لبنان، پیمان دوحه و طائف و موضوعات مورد اختلاف در دو گروه مهم سیاسی این کشور از دیگر بخش‌های مستند بنت الجبیل است.
وی با بیان اینکه پخش این مستند از امروز یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 14:50 در شبکه یک آغاز می‌شود، اظهارداشت: ما در این مستند به سراغ دو گروه 14 مارس و  8 مارس که دو جریان سیاسی قدرتمند سیاسی رفتیم که ساختار لبنان و فضای سیاسی لبنان را شکل می‌دهند و در واقع نشان دادیم در لبنان قدرت‌های سیاسی و بازیگران سیاسی دیگری جز حزب ا... هم هستند و چگونگی تقسیم قدرت در نظام طایفه‌ای را بررسی کرده‌ایم.
وی افزود: ما در این مستند با بیش از 45 شخصیت مهم لبنان از جمله رهبران احزاب بزرگ سیاسی و طوایف سیاسی و موافقین و مخالفین مقاومت صحبت کرده‌ایم که شاید این اتفاق برای اولین بار از لحاظ مصاحبه با شخصیت‌های متنوع ساخته شده باشد.
تهیه کننده مستند بنت الجبیل درباره هدف از ساخت این مستند هم گفت: ما لبنان را به خاطر مقاومت اسلامی و حزب الله می‌شناسیم اما در واقع کانون‌های قدرت دیگری نیز در این کشور وجود دارد و به جهت اینکه لبنان برای کشور ما مهم است زیرا قدرت مقاومت حزب ا... است که اسراییل را کنترل می‌کند و باعث تغییر معادلات قدرت می‌شود.
مستند 7 قسمتی بنت الجبیل که در گروه حماسه و دفاع شبکه یک و به تهیه‌کنندگی سعید ابوطالب تهیه شده قرار است از امروز یکشنبه 20 مرداد تا پنجشنبه ساعت 14:50 از این شبکه پخش شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها