امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34414
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 82
طهورا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: وضعیت کنونی حجاب در کشور علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد علت‌های مدیریتی و اجرایی کلان در سطح ...

طهورا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: وضعیت کنونی حجاب در کشور علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد علت‌های مدیریتی و اجرایی کلان در سطح کشور و دسته دیگر علت‌های محتوایی و علمی است.

وی ادامه داد: علت‌های اولیه که بیشتر مدیریتی اجرایی است و جنبه‌های کلان دارد این است که عفاف و حجاب یک قطعه از پازل کلی فرهنگ کشور است و نمی‌توان انتظار داشت عفاف و حجاب در کشور ارتقا پیدا کند اما بقیه عناصر فرهنگی تغییری نداشته باشد.

رئیس اداره کل عفاف و حجاب وزارت کشور تصریح کرد: علاوه بر این دلایل می‌توان به دلایل مستقیم و غیر مستقیم هم اشاره کرد وقتی که در مدیران کلان فرهنگی از عفاف و حجاب صحبت می‌کنند روی ماده 427 متمرکز می‌شوند و می‌گویند اگر ماده 427 به خوبی اجرایی شود بحث عفاف و حجاب حل می‌شود اما در حقیقت این ماده قسمتی از علت‌های تحقق عفاف و حجاب در کشور است.

نوروزی خاطرنشان کرد: بخش دیگر علت‌های غیرمستقیم است و چرا امروز نباید قبول کنیم که افزایش سن ازدواج جوانان با موضوع عفاف و حجاب به طور غیرمستقیم ارتباط دارد و زمانیکه مسیر ازدواج آسان در جلوی راه جوان‌ها گذاشته نمی‌شود و وقتی جوانان در چهارچوب‌های مشروع نتوانند نیازهای خود را مرتفع کنند وارد چهارچوب‌های غیر مشروع می‌شوند که در این مسیر اولین چیزی که مورد توجه قرار می‌گیرد ظاهرگرایی است که بازهم اولین موضوع در ظاهرگرایی بحث عفاف و حجاب در بین جوانان است.

وی ادامه داد: کمرنگ شدن نقش مادری و قرار گرفتن زنان در موقعیت شغل‌های اجباری که به دلیل مشکلات معیشتی برای زنان پیش آمده است یکی دیگر از دلایل غیرمستقیم و مؤثر حجاب در کشور است و چرا نباید قبول کنیم که کاهش حضور پدران در خانواده‌ها و تغییرات در ساختار خانواده‌ها باعث کمرنگ شدن حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان است و باعث تفاوت نسل‌ها می‌شود که در نتیجه آن انتقال ارزش‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شود.

رئیس اداره عفاف و حجاب وزارت کشور افزود: شاید بحث خانواده در نگاه اول با موضوع عفاف و حجاب ارتباطی نداشته باشد اما به عنوان یک علت غیر مستقیم بر وضعیت عفاف و حجاب در کشور تأثیر دارد.

نوروزی افزود: بنابراین در کنار اصلاح نگاه مدیریتی به موضوع عفاف و حجاب باید نهادهای فرهنگی در اصلاح سبک زندگی و از بین بردن علت‌های غیر مستقیم تلاش کنند تا موضوع عفاف و حجاب در کشور بتواند به سطح قابل قبولی برسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها