امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34428
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، در پی گزارش اخیر درباره اقدام آلمان در همکاری با سازمان امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، در پی گزارش اخیر درباره اقدام آلمان در همکاری با سازمان امنیت آمریکا (NSA) و در اختیار گذاشتن شماره‌های تلفن همراه برای بررسی موارد مظنون به اقدام تروریستی، سرویس امنیتی آلمان (BND) در این زمینه موضع‌گیری کرد.

آژانس امنیت بین‌الملل آلمان اخبار در اختیار گذاشتن شماره‌های تلفن همراه را تائید کرد با این حال این موضوع را که چنین اقدامی به کشتن افراد در حملات پهپادهای آمریکایی کمک کرده‌اند را رد کرد.

یکی از نمایندگان سرویس امنیتی آلمان که نامش فاش نشد اعلام کرد که اجازه دسترسی سرویس‌های امنیتی خارجی به شماره‌های تلفن‌همراه اقدامی قانونی است. وی در عین حال گفت که این سازمان تنها در شرایطی اطلاعات را دراختیار دیگران گذاشته است که مطمئن بوده که از انها برای کشتن و شکنجه افراد استفاده نشده است.

این مقام آلمانی گفت: «این اطلاعات اگر منافع فرد و یا منافع جامعه به خطر می‌انداخت، در اختیار دیگران گذاشته نمی‌شد. ضمن اینکه این اطلاعات برای یافتن محل افراد مظنون نیز کارایی نداشت.» 

وی گزارش روزنامه زوددویچه و مجله وابسته به رادیو آلمان «پانوراما» مبنی بر مشارکت اطلاعاتی کشورش با آمریکا را تائید کرد و گفت که سابقه چنین اقداماتی به سال 2003 یا 2004 برمی‌گردد.

این مقام امنیتی آلمان همچنین گفت که سیاست‌ها از سال 2011 که «گرهارد شیندلر» ریاست سرویس امنیتی آلمان را برعهده گرفته است، تغییر نکرده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها