امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3443
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 280
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی امروز در دیدار با اعضای کنفدراسیون عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی امروز در دیدار با اعضای کنفدراسیون عالی کارگری کشوری اظهار داشت: مناسبت‌ها بهانه خوبی برای مرور مشکلات و اقدامات صورت گرفته در آن بخش است و هفته کارگر هم این فرصت را هر ساله فراهم می‌کند تا در این زمان با دیدی وسیع‌تر و دقیق به مسایل این قشر زحمتکش داشته باشیم.

وی افزود: بیمه بیکاری یکی از مهمترین مواردی است که در مجلس در دو بخش به آن پرداخته شد که یکی مربوط به کارگرانی بود که بیکار شده‌اند و بخش دیگر مربوط به افراد بیکار جامعه است که در مجلس به تصویب رسید، اما اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام است تا آنجا تصمیم نهایی گرفته شود.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به وضعیت کارگاه‌های تولیدی خاطرنشان کرد: ما باید در برابر شیطنت‌ غربی‌ها در خصوص بازی با تحریم علیه کشورمان، یک مقاومت هوشمندانه داشته باشیم و موتور تولید را نه با الفاظ، بلکه در عمل روشن نگهداریم تا هر روز شاهد تعطیلی کارگاه‌های تولیدی نباشیم.

لاریجانی تأکید کرد: برای کمک به تولید و تولید‌کننده لازم است که قوانین ما در راستای تولید بوده و دولت هم کمک کند تا این افراد در مرحله اجرا با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: استراتژی کار ما بر محور تولید است و به همین منظور لازم است تا منابع کشور را به سمتی هدایت کنیم که تولید ملی افزایش پیدا کند و بدین وسیله از بحران بیکاری کاسته و اشتغال‌زایی هم صورت گرفته است.

رئیس مجلس در پایان خواستار همدلی دولت، مجلس، بخش‌های مختلف کارگری و کارفرمایی در جهت افزایش تولیدات داخلی و کمک به اقتصاد کشور شد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، اعضای کنفدراسیون عالی کارگری کشوری به بیان مسایل و مشکلات این قشر مانند تورم و پایین بودن قدرت خرید کارگران، افزایش تعطیلی واحد‌های تولیدی، زیاد بودن تعطیلات، در کشور، نداشتن امنیت شغلی و نوع قراردادهای منعقده با کارفرمایان اشاره کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها