امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34432
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 145
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مردم مالی امروز یکشنبه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق های رأی رفتند. حدود 21 ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مردم مالی امروز یکشنبه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق های رأی رفتند.

حدود 21 هزار حوزه اخذ رأی در سراسر کشور مالی در ساعت هشت صبح به وقت گرینویچ به روی رأی دهندگان باز شدند، از مناطق جنوبی جنگلی این کشور که حدود 90 درصد از جمعیت 16 میلیونی مالی در آنجا ساکن هستند گرفته تا شهرهای بیابانی تمبوکتو و گائو که با مداخله نظامی فرانسه از تحت اشغال گروه های مسلح خارج شده است، انتخابات در آنجا در حال برگزاری است.

ابراهیم بوبکر کیتا،68 ساله نخست وزیر سابق مالی توانست در دور نخست انتخابات که بیست و هشتم ژوئیه برگزار شد حدود 40 درصد از آراء را کسب کند و سومیلا سیسه 63 ساله وزیر دارایی سابق مالی نزدیک ترین رقیب وی تنها 19 درصد از آراء را به خود اختصاص داد.

کیتا از شانس بیشتری برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مایل برخوردار است و همچنین حمایت 22 نامزد از مجموع 25 نامزدی را که در نخستین دور انتخابات موفق نبودند کسب کرده است.

دوره پس از انتخابات شروعی تازه برای کشور مالی پس از کودتا و شورش‌های سال گذشته گروه های مسلح در شمال این کشور محسوب می‌شود.

جامعه جهانی وعده کمک چهار میلیارد دلار را برای بازسازی این کشور غرب آفریقا داده که قرار است پس از انتخابات این کشور اعطا شود.

این در حالی است که فرانسه در ماه ژانویه به منظور مقابله با گروه های مسلح در شمال مالی هزاران نظامی به این کشور اعزام کرد.

رئیس جمهور جدید مالی باید به منظور ایجاد صلحی دائمی با گروه شورشی طوارق در منطقه ازواد در شمال این کشور پس از چند دهه قیام های دوره ای تلاش کند.

پیش بینی می شود نتایج رسمی انتخابات اواسط هفته آینده اعلام شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها