امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34441
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار مصاحبه محمدعلی مجاهدی مدیر دبیرخانه دائم شعر آیینی و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار مصاحبه محمدعلی مجاهدی مدیر دبیرخانه دائم شعر آیینی و گلایه و ابراز تاسف این شاعر از عدم پاسخ نامه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (اینجا را بخوانید)، «مجید صحاف» مشاور و مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این خبر توضیحاتی داد و عنوان کرد: نامه آقای محمد علی مجاهدی در راستای دو موضوع به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واصل و آقای حسینی سریعا نسبت به موارد یاد شده در نامه، دستورات لازم را ابراز داشتند.

صحاف در ادامه با بیان اینکه معمولا درخواست‌ها و نامه‌های ارسالی از سوی هنرمندان و شاعران و نویسندگان با پیگیری‌های ویژه انجام و به سرانجام می‌رسد، اضافه کرد: نامه در مورخ 31 تیرماه به وزارت ارشاد و دفتر وزیر ارسال شد و پس از آن اقدامات لازم انجام و نامه سریعا پاسخ داده شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حکم آقای مجاهدی در حضور آیت‌الله نوری همدانی ابلاغ شد، افزود: حکم دبیری آقای مجاهدی در بهترین مکان و با حضور حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی و وزیر ارشاد همچنین تعدادی از شاعران و مسئولان قم ابلاغ و از آن پس آقای مجاهدی به عنوان دبیر شعر آئینی کشور منصوب شده است.

وی ادامه داد: از همان زمان آقای مجاهدی دو نامه درخواست ارسال کردند، که یکی از آنها حاوی بحث مجوز موسسه فرهنگی به نام دبیرخانه شعر آئینی بود که آقای وزیر به سرعت پاسخ دادند و دوم موضوع هزینه برای مکان دبیرخانه بود که با دستور وزیر ارشاد منابع مالی برآورد شد و رقمی دستور فرمودند، اما اگر آقای مجاهدی پیگیری می‌کردند پاسخ نامه را دریافت می‌کردند، انصافا هم آقای وزیر انگیزه فراوانی برای تاسیس این دبیرخانه داشتند.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه امکان عدم وصول نامه به آقای مجاهدی وجود دارد، بیان کرد: در خصوص تاسیس موسسه نامه به دفتر موسسه فکس شد، اما نامه دوم باید پیگیری می‌شد تا دستورات مالی که در مورخ 31/4/92  داده شده را دریافت کنند.

مشاور وزیر ارشاد ابراز داشت: روابط عمومی وزارت ارشاد که به نوعی متولی پیگیر مسایل خاص است و اگر مردم و قشر هنرمند درخواست ویژه‌ای داشته باشند وظیفه پیگیری را دارد، در مورد این مهم توضیحاتی را لازم به بیان دید.

گفتنی است، محمدعلی مجاهدی طی حکمی از سوی سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سمت دبیر شعر آئینی کشور منصوب شد و حکم خود را از آیت‌الله نوری همدانی دریافت کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها