امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34445
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 32
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: نام‌نویسی از داوطلبان دوازدهمین دوره آزمون ملی حفظ، ترجمه، تفسیر و مفاهیم قرآن ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: نام‌نویسی از داوطلبان دوازدهمین دوره آزمون ملی حفظ، ترجمه، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم از امروز یکشنبه 20 مرداد‌ماه 1392 آغاز شد.

این آزمون که اغلب شرکت‌کنندگان آن را قرآن‌آموزان مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌دهند دو مرتبه در سال و معمولا در اردیبهشت‌ماه و مهرماه برگزار می‌شود.

تعداد این مؤسسات بارها از سوی مسئولان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از 2 هزار مؤسسه در سراسر کشور عنوان شده است. 

آزمون مذکور که در دوره یازدهم در 17 عنوان برگزار شد در دور جدید دارای 23 عنوان ذیل رشته‌های «حفظ»، «ترجمه»، «مفاهیم»، «تدبر»، «تفسیر» قرآن و «صرف و نحو» عربی برگزار می‌شود.

«حفظ یک جزء، دو جزء، چهار جزء و حفظ موضوعی» 4 عنوان جدید این آزمون هستند.

حفظ جزء 29 و تفسیر آن نیز همگام با برگزاری طرح قرآنی 1447 سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.

1447 عنوان طرح قرآنی تابستانی است که از 1441 آغاز شد و طی دو سال اخیر در 1446 و 1447 به ترتیب به حفظ سوره‌های مبارکه اجزاء 30 و 29 قرآن کریم پرداخته است.

مهرماه سال گذشته نیز در دهمین دوره آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم تعدادی از حافظان قرآن همراه با 1446 در آزمون حفظ جزء 30 قرآن کریم شرکت کردند؛ در این آزمون مجموعا 30 هزار نفر در آزمون‌های حفظ شرکت داشتند.

اما به گفته مرتضی خدمتکار مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت در دوره یازدهم این آزمون که اردیبهشت‌ماه 1392، برگزار شد 57 هزار نفر حضور داشته‌اند.

در این نوبت با توجه به عدم هماهنگی بین‌ دستگاه‌های قرآنی کشور، آزمون مذکور با آزمون طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه تلاقی کرد.

این سازمان از سال گذشته طرح تربیت حافظان قرآن را کلید زده است و به گفته موسوی مدیر اجرایی این طرح، تاکنون و طی دو مرحله ثبت‌نام 290 هزار نفر را تحت پوشش طرح خود قرار داده و از 100 هزار نفر از آنان آزمون به عمل آورده است.

این سازمان طرح مذکور را در بقاع متبرکه امام‌زادگان به صورت حضوری و از طریق سایت طرح مجازی حفظ قرآن کریم به صورت تلفنی و غیرحضوری در سراسر کشور دنبال می‌کند.

بنا بر این گزارش علاقه‌مندان به شرکت در آزمون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند تا 5 شهریور‌ماه 1392 با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش قرآن کریم به نشانی www.quranedu.ir جهت نام‌نویسی و دریافت دستور‌العمل اجرایی برای ثبت‌نام اقدام کنند.

دوازدهمین دوره آزمون ملی حفظ، ترجمه، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم 19 مهر‌ماه 1392 در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها