امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34454
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 71
عباس معمار‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد ترخیص دارو و کالاهای اساسی گفت: ترخیص کالاهای ...

عباس معمار‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد ترخیص دارو و کالاهای اساسی گفت: ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات کشور خارج از نوبت انجام می‌شود و اگر مشکل ارز، قرنطینه و یا فنی نداشته باشند، این کالاها سریعاً ترخیص و خارج از نوبت رسیدگی می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر دپو یا انباشت غیرعادی کالاهای اساسی در گمرک نداریم.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: تنها 330 تن دارو در گمرکات مانده بود که با استقرار نمایندگان وزارت بهداشت و بانک مرکزی اواخر هفته گذشته 220 تن از 330 تن ترخیص شده و بقیه این داروها ظرف امروز یا فردا ترخیص می‌شود.

وی تاکید کرد: البته موجودی کالا در گمرک یک جریان ثابت نیست و مرتب کالا وارد شده و از یک طرف ترخیص می‌شود، اما باقی‌مانده این 110 تن دارو ظرف دو روز آینده ترخیص می‌شود.

معمار‌نژاد با بیان اینکه دپوی غیرعادی کالا در گمرکات نداریم، در پاسخ به این پرسش که آیا کشتی‌های خوراک دام ترخیص شده است، گفت: تا زمانی که کشتی وارد بندر نشود و پهلو نگیرد و کالا ترخیص نکرده و به گمرک اظهار نکند، گمرک از آن خبر ندارد که کشتی‌هایی در وسط آب در حرکت باشد و یا معطل باشند، بنابر این باید کالا به گمرک اظهار شود.

معمار‌نژاد در پاسخ به این پرسش که برای کالاهای اساسی چه تسهیلاتی از نظر ترخیص کالا در نظر گرفته شده است، گفت: برای ترخیص کالای اساسی ضمانت‌نامه به جای پرداخت نقدی حقوق و عوارض گمرکی قبول می‌شود که این ضمانت‌نامه‌ها تا 6 ماه قابل اعتبار و پرداخت است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها