امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3446
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 180
​به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه‌ای ضمن برشمردن دلایل اشتباه بودن تصمیم ...

​به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه‌ای ضمن برشمردن دلایل اشتباه بودن تصمیم ضرب الاجلی مسئولین در تغییر زمان امتحانات دانشگاه‌ها، خواستار لغو این تصمیم شد.
متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

به تعبیر رهبر انقلاب امسال سال حماسه سیاسی است. سالی که باید شور و حرارت انتخاباتی حماسه ای دیگر را در تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی رقم بزند و بار دیگر صلابت و ایستادگی مردم شریف ایران را در برابر زیاده خواهان داخلی و استکبار خارجی به نمایش گذارد.

امّا به راستی شکل گیری چنین فضای حماسی و چنان شور انتخاباتی با به تعطیلی کشاندن دانشگاه ها میسر می گردد؟ اینکه به بهانه ایجاد آرامش در فضای عمومی کشور، دانشگاه را که قلب تپنده نخبگانی کشور بوده و از آن به عنوان نیرویی تحلیلگر، موثر، پیشرو و گفتمان‌ساز در مناسبات سیاسی اجتماعی یاد می شود را از عرصه مهمترین تحولات کشور حذف کنیم، آیا به صلاح نظام مقدس جمهوری اسلامی است؟

آیا چنین منطقی نوعی توهین به جامعه دانشگاهی کشور محسوب نمی شود که به آنها نگاهی فرانخبگی و بلکه امنیتی بشود و حضورشان را تهدیدی برای کشور تلقی نماییم؟ آیا این فعل از سوی هر نهاد و دستگاهی صورت گرفته باشد، با فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری همخوانی دارد؟

مطمئنا تغییر اجباری زمان امتحانات دانشگاه های کشور جهت تعطیلی این مراکز در ایام انتخابات، بر خلاف حقوق و رسالت‌های جریان دانشجویی چون عدالتخواهی، مطالبه‌گری، آزاداندیشی و آزادی‌خواهی است. چنین تصمیم ضرب الاجلی و محافظه کارانه‌ تأثیرات منفی ذیل را در بر دانشگاه و جامعه می‌گذارد:

- لطمه خوردن به فضای علمی دانشگاه به علت کاهش یا فشرده شدن دوره تدریس اساتید

- کاهش شور و نشاط دانشگاه و بی‌دغدغه کردن دانشجویان نسبت به مشارکت در عرصه سیاست

- کاهش مشارکت دانشجویان به عنوان طیفی از نخبگان و فعالین جامعه در فضای انتخابات و به تبع آن کاهش مشارکت مردمی

- کاهش فرصت حضور تشکلهای دانشجویی و دادن زمین بازی به جریان‌ها و احزاب سیاسی غیر مردمی که به درجا زدن و پسرفت در گفتمان کنونی کشور خواهد انجامید.

-  دامن زدن به نگاه منفی طیفی از دانشجویان و زمینه‌سازی گسترش و پذیرش شایئات گوناگون در بدنه دانشجویی

-  دادن بهانه به دست دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی

جنبش عدالتخواه دانشجویی بر خود واجب می داند مراتب اعتراضش را به طور رسمی به این تصمیم اعلام کرده و از مسئولین امر لغو این تصمیم نابه‌جا را خواستار شود.

ما از این باب نگران هستیم که این تصمیم تبدیل به یک رویه ثابت در آینده سیاسی دانشگاه گردد و زمینه دخالت نهادهای غیر دانشگاهی در جریان دانشجویی رسمیت یافته و از این طریق دهان بدخواهان به روی آزادگی نظام اسلامی باز شود.

نهادهایی که متولی چنین تصمیمی هستند باید بدانند که نباید دانشگاه و دانشجو که از مومن‌ترین و متعهدترین جریانات به اسلام و انقلاب هستند را از عرصه سرنوشت سیاسی ملّت حذف کنند؛ و باید باور کنند که هیچ مسئله ای با پاک شدن صورت و موضوعش حل نگشته است.

جنبش دانشجویی اسلامی و انقلابی، خود بهتر می داند و می تواند آرامش و عقلانیت فضایی که متعلق به اوست را اداره کرده و دست بدخواهان را کوتاه نموده و اجازه سوء استفاده به آنها ندهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار