امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34460
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 64
ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﯿﻦ روزی ﻃﻠﺐ، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس که در دوران وزارت محمدعلی نجفی به عنوان معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس و رئیس ...

ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﯿﻦ روزی ﻃﻠﺐ، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس که در دوران وزارت محمدعلی نجفی به عنوان معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس و رئیس اداره ناحیه 2 آموزش و پرورش استان فارس فعالیت کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در همان ابتدای انقلاب بحث تغییر نظام آموزش و پرورش مطرح شد و پس از بررسی کارشناسان تعلیم و تربیت در نهایت در سال 67، طرح کلی تغییر نظام آموزش و پرورش تصویب شد.

وی ادامه داد: در آن طرح، دوره‌های آموزش و پرورش شامل اساس، ارکان، ارشاد و متوسطه نامیده شده بود که آقای نجفی تغییر را به جای آنکه از اول آغاز کند، از دوره متوسطه انجام داد.

* ایجاد پنجره‌های باز با تغییر نظام آموزشی از دوره متوسطه

روزی‌طلب افزود: اجرای تغییر نظام آموزشی از دوره متوسطه باعث شد که تنها دروس به شکل واحدی ـ ترمی ارائه شود و در ساعتی دانش‌آموزان به دلیل انتخاب نکردن برخی دروس، بیکار باشند و به اصطلاح پنجره باز ایجاد شد.

وی اضافه کرد: نبود امکانات مختلف برای سرگرم کردن دانش‌آموزان در مدرسه در زمان پنجره باز و عدم کنترل دانش‌آموزان، مشکلاتی را نیز ایجاد کرد ضمن اینکه شاهد هستیم که پس از سال‌ها تغییر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس به ایجاد پیش‌دانشگاهی در آن زمان اشاره کرد و گفت: پیش‌دانشگاهی حالت برزخ را داشت و همواره بحث بر سر آن بود که جزو آموزش و پرورش یا آموزش عالی باشد و در نهایت هم پس از سال‌ها حذف شد.

* بی‌توجهی به مربیان پرورشی

این مدیر با سابقه در آموزش و پرورش با بیان اینکه آقای نجفی به کار دراز مدت در آموزش و پرورش معتقد نیست، افزود: از دیگر موارد که باید به آن توجه داشت، بحث امور تربیتی است که شاهدیم در دوران آقای نجفی، تعداد مربی به دانش‌آموز کاهش یافت.

وی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان تحت نظر مربی تربیتی از 75 نفر به 300 نفر رسید و تعداد دانشجویان ورودی دانشگاه در این رشته نیز یک‌چهارم شد که منجر شد در سال‌های بعد امور تربیتی و تربیت معلم تعطیل شود.

* آیا هیچ فرهنگی شایسته وزارت نیست؟

روزی‌طلب با بیان اینکه باید فردی در آموزش و پرورش فعالیت کند که در این حوزه تخصص دارد و تعلیم و تربیتی باشد، اظهار داشت: حدود یک میلیون فرهنگی در کشور فعالیت می‌کنند که در بین آنها افراد دارای تحصیلات دکتری وجود دارند؛ آیا هیچکس شایستگی وزارت ندارد؟

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس افزود: آقای نجفی در یکی از مصاحبه‌هایش اعلام کرده است که تمایلی به وزارت نداشته است و چون گزینه بهتری پیدا نشده است، وی پیشنهاد شده است که این حرف توهین به همه فرهنگیان است یعنی از بین هیچ فرهنگی گزینه مناسبی پیدا نمی‌شود؟

وی اظهار آمادگی کرد که طی میزگردی با گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش مناظره داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها