امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34481
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 65
«علا عرفات»، دبیرکل حزب معارض «اراده مردمی» سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آمریکا به ...

«علا عرفات»، دبیرکل حزب معارض «اراده مردمی» سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آمریکا به طور مستمر درحال عقب نشینی از مواضع خود در قبال بحران سوریه به هر طریق ممکن است، به همین دلیل قضیه برقراری موازنه قوا در عرصه میدانی و سیاسی سوریه میان نظام سوریه و هم پیمانان آن از یک سو و گروه‌های معارض خارج نشین و گروه‌های مسلح و طرف‌های توطئه کننده علیه سوریه از سوی دیگر امری غیر ممکن نشان می‌دهد.

علا عرفات با اشاره به اینکه دیدار سران دو کشور روسیه و آمریکا اگرچه می‌تواند، گامی مثبت در راه حل بحران سوریه باشد و این اقدام مورد استقبال است، گفت: واقعیت امر این است که آمریکا تلاش می‌کند، برای رسیدن به راه حل سیاسی در بحران سوریه موانعی ایجاد کند و به هر طریق ممکن آن را به تاخیر انداخته، مانع اجرای آن شود و اگر تاکنون از راه حل سیاسی و دستیابی به آن سخن گفته خود را در برابر روسیه و دیگر قدرت‌ها در عرصه بین المللی در موضع اجبار دیده است.

عرفات در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس گفت: نمی‌توان از برقراری موازنه قو‌ای عملی در سوریه سخن گفت، چون برقراری موازنه بین آمریکا و روسیه به معنای برقراری موازنه قوا در عرصه بین المللی است. در حالی‌که این برای همگان مسلم شده که کفه ترازو چه در عرصه سوریه و چه در عرصه بین المللی هم اکنون به سود روسیه سنگینی می‌کند و این موجب می‌شود، سخن گفتن از برقراری موازنه قوا و دستیابی به آن در سوریه میان مسکو و واشنگتن امری غیر ممکن باشد.

دبیرکل حزب معارض «اراده مردمی» سوریه با تاکید بر اینکه آمریکا همواره درحال تغییر دادن موضع خود در قبال بحران سوریه و به تاخیر انداختن دستیابی به راه حل سیاسی در این خصوص این قضیه است، گفت: این بی‌ثباتی مواضع موجب می‌شود تا امکان دستیابی به موازنه قوا میان طرف‌های درگیر در بحران سوریه به امری غیر ممکن تبدیل شود و سخن از آن پوچ و بیهوده باشد.

عرفات درباره تشدید حملات تروریستی و بمبگذاری در مناطق سوریه که طی روزهای اخیر این کشور شاهد آن بوده، تاکید کرد: پیش از هر نشستی شاهد تشدید برخی اقدامات چه در عرصه سیاسی و چه در عرصه نظامی و یا اطلاع رسانی هستیم و مطرح شدن قضیه ایجاد منطقه ممنوع پرواز در جنوب سوریه و تشدید حملات تروریستی از سوی گروه‌های مسلح همه در این چارچوب قابل ارزیابی است و هریک از طرف‌های درگیر در سوریه تلاش می‌کنند از اقدامات مورد نظر خود به عنوان برگ برنده‌ای در مذاکرات آینده استفاده کنند، اما به نظر نمی‌رسد که آمریکا بتواند در این راه هدفی از اهداف مورد نظر خود در سوریه و در قبال روسیه را محقق کند.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها