امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34485
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 72
«محمدلطفی‌نیا» یکی از قاریان بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«محمدلطفی‌نیا» یکی از قاریان بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سفارش قرآن در سبقت و پیشی‌گرفتن از یکدیگر در خیرات گفت: برگزاری مسابقات قرآنی برای گسترش فعالیت‎‌های قرآنی یکی از خیرات‌ جامعه اسلامی است که توجه سازمان‌ها و نهادهای مختلف به این امر از نیازهای جامعه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری طرح‌ها و مسابقات قرآنی سبب ایجاد نشاط در جامعه می‌شود، تصریح کرد: پربار کردن فعالیت‌های قرآنی از لحاظ مادی و معنوی باعث روی آوردن افراد به امور قرآنی و نشاط روحی و روانی در بین افراد جامعه خواهد شد.

لطفی‌نیا با اشاره به اینکه قرآن اصلی‌ترین پایه فرهنگی جامعه اسلامی است، ادامه داد: تبلیغ فعالیت‌های قرآنی در رسانه‌های عمومی به ویژه رسانه‌هایی همچون سیمای قرآنی یا شبکه رادیویی قرآن که ارتباط مستقیمی با امور قرآنی دارند و از مهم‌ترین ابزارهای توسعه فعالیت‌های قرآنی هستند، نقش مهمی در گسترش امور قرآنی در جامعه دارد.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم یکی از محورهای اشاعه حفظ قرآن و تحقق 10 میلیون حافظ قرآن را توجه به امور قرآنی و برگزاری طرح‌ها و فعالیت‌های مرتبط با آن عنوان کرد و افزود: تحقق تربیت 10 میلیون حافظ قرآن با برنامه‌ریزی معقول‌تر در بحث آموزش حفظ قرآن کریم و همچنین مشاوره مسئولان با افراد متخصص امکان‌پذیر است.

وی در پایان گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری و غیرحضوری و همچنین توجه بیشتر به فعالیت‌هالی قرآنی باعث ترغیب افراد به حفظ قرآن و در نتیجه رسیدن به مطالبه مقام معظم رهبری می‌شود که در این راستا برگزاری جلسات قرآنی و آماده کردن قاریان برای حفظ قرآن نقش مهمی دارد که باید به آن توجه بیشتری شود.

 انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها