امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34504
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 59
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو مجمع روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد ویژگی «وزرای ...

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو مجمع روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد ویژگی «وزرای صالح» که مقام معظم رهبری بر آن اشاره داشتند، تصریح کرد: وزیر صالح دارای دو شاخصه مبین متخصص و تعهد است. یعنی نمی‌شود شخصی بخواهد عهده‌دار وزارتی شود که تخصص لازم در اداره آن وزارتخانه را نداشته باشد.

وی افزود: وزرای پیشنهادی باید به اصل نظام تعهد داشته باشند و در راستای استحکام نظام حرکت کنند.

عضو مجمع روحانیت مبارز اعتقاد به ولایت فقیه، امام راحل، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی را جزو تعهدات اشخاص برای تصدی وزارتخانه‌ها دانست.

حجت‌الاسلام ابراهیمی معتقد است که افراد بی‌تجربه و صفر کیلومتر نیز نمی‌توانند مدیریت کلان کشور را اداره کنند و به گفته وی یکی دیگر از مؤلفه‌های مدیریت کلان تحرک است چرا که یک فرد بی‌تحرک نیز نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

وی در مورد وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی نیز گفت: من بسیاری از وزرای پیشنهادی را نمی‌شناسم اما افرادی را که می‌شناسم نیز نمی‌توان گفت دچار ضعف هستند چرا که نقاط قوت در آنان بیشتر از نقاط ضعف آنها است.

عضو مجمع روحانیت مبارز در عین حال تاکید کرد: اگر هر یک از وزرای پیشنهادی شائبه فتنه 88 از هر دو نوع مشارکت و سکوت در آنان وجود داشته و موضع مشخصی در آن مقطع زمانی نگرفته باشند چنین افرادی صلاحیت لازم برای هیچ‌یک از وزارتخانه‌ها را ندارند و بنا بر این مجلس موظف است به وظیفه قانونی خود عمل کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها