امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34509
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 81
حجت الاسلام محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره لغو 2 مصوبه دولت دهم از سوی اسحاق جهانگیری گفت: بنده نسبت ...

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره لغو 2 مصوبه دولت دهم از سوی اسحاق جهانگیری گفت: بنده نسبت به لغو این دو مصوبه تذکر لازم را داده‌ام.

وی افزود: وقتی یک مصوبه به لحاظ قانونی و پس از طی فرآیند لازم تصویب می‌شود دیگر نمی‌توان با نظر شخصی آن را ابطال کرده و از درجه اعتبار ساقط بدانیم.

منتظری گفت: قانون برای لغو و ابطال هر مصوبه 3 راه در نظر گرفته ابتدا اینکه در خود هیئت دولت و توسط هیئت دولت این مصوبه اصلاح شود دوم اینکه شخص رئیس مجلس این مصوبه را غیر قانونی بداند و برای اصلاح آن اقدام کند و سوم اینکه دیوان عدالت اداری ورود پیدا کرده و مصوبه را ابطال کند.

وی افزود: اگر در مسیر لغو این دو مصوبه از سوی آقای جهانگیری این روند طی شده باشد که هیچ و گرنه اگر تشریفات قانونی رعایت نشده باشد این کار غیرقانونی قلمداد می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری درباره اینکه آیا دیوان عدالت برای بازگرداندن مصوبه و ابطال لغو آن ورود پیدا خواهد کرد یا خیر گفت: ما تذکر لازم را داده‌ایم اما اگر این فرآیند اصلاح نشود ما موضوع را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

منتظری تصریح کرد: آقای جهانگیری هیئت دولت نیست و تنها یک شخص هستند در صورتی که راه‌های ابطال یک مصوبه مشخص است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها