امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3452
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 171
ابراهیم کارخانه‌ای امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان خواستار توجه ویژه به توسعه هدفمند شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع پیشرفته شد و افزود: این ...

ابراهیم کارخانه‌ای امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان خواستار توجه ویژه به توسعه هدفمند شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع پیشرفته شد و افزود: این امر باید با محوریت پژوهش، فناوری و نوآوری انجام شود.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق حماسه اقتصادی باید تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی نیز مد نظر باشد، گفت: این موضوع کمک قابل توجهی به پیشرفت و توسعه روزافزون کشور می‌کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تأکید بر لزوم توسعه و ساخت نیروگاه‌های جدید به منظور صادرات برق افزود: باید از این ظرفیت استفاده کافی و وافی به منظور جایگزینی صادرات نفت شود.

وی توسعه بهره‌برداری از میادین گازی را خواستار شد و در ادامه ابراز داشت: تلاش به منظور دستیابی به فناوری‌های نوین در عرصه صنایع دستی با هدف انبوه‌سازی در تولید نیز از دیگر رویکردهایی است که باید مد نظر قرار گیرد.

کارخانه‌ای توسعه، استخراج و فرآوری معادن را راه اصلی برون‌رفت از وابستگی به صادرات نفت دانست و ابراز داشت: در این زمینه دارای معادن غنی بسیاری هستیم که باید از این ظرفیت نیز استفاده بهتری شود.

وی در پایان خواستار فرهنگسازی در میان مردم به منظور استفاده از تولیدات داخلی شد و ابراز داشت: رسانه‌ها در این زمینه نقش شایان توجهی دارند که باید در این راستا قوی وارد عرصه فعالیت شوند.
 انتهای پیام/89002/خ20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار