امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34525
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»،یوسف نوری رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»،یوسف نوری رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور و اعضای شورای معاونین این وزارتخانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، تعداد دانش‌آموز ثبت نام شده در سامانه نام‌نویسی را تا امروز، 11 میلیون و 282 هزار و 356 نفر اعلام کرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته تعداد 128 هزار و 297 نوآموز پیش دبستانی در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که با این وجود درصد ثبت‌نام دانش‌آموزان به 88 درصد می‌رسد.

وی درصد ثبت‌نام در دوره ابتدایی را ۹۶.۶ درصد، دوره راهنمایی و اول متوسطه را ۸۷.۴ درصد و دوره متوسطه دوم را ۸۰.۲ درصد ذکر کرد و افزود: استان سیستان و بلوچستان با 94 درصد و استان‌های آذربایجان غربی و زنجان به طور مشترک با 93 درصد حائز بالاترین رتبه ثبت‌نام در سامانه بوده‌اند.

نوری، آمار دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته را با کاهش 7 درصدی مواجه خواند و یادآور شد: امسال تعداد دانش‌آموزان از 12 میلیون 327 هزار و 813 نفر به 12 میلیون و 241 هزار و 903 نفر کاهش یافته است که این کاهش مربوط به دوره متوسطه است؛ در مقابل آن تعداد دانش‌آموزان ابتدایی با رشد یک درصدی جمعیت در این پایه مواجه بوده است.

رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان مدارس غیر دولتی ۲.۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به یک میلیون و 4 هزار و 876 دانش‌آموز افزایش یافته است؛ همچنین تعداد نوآموزان پیش دبستانی نیز رشد ۱۳.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی، این افزایش را شامل مدارس شاهد با رشد ۲۵.۷ درصدی، مدارس سمپاد با رشد ۱۸.۲۳ درصدی، مدارس عشایری با ۸.۷۷ درصدی، نمونه دولتی با ۱۲.۸ درصدی و کاردانش با ۱۲.۶ درصد دانست و متذکر شد: ۵۲.۲  درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش را خانم‌ها و مابقی را آقایان تشکیل می‌دهند.

به گزارش فارس، نوری اظهار داشت: 58 درصد فضاهای آموزشی در روستا و مابقی در شهرها واقع است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها